תוכן עניינים

טיפול בחוסר בטחון עצמי באמצעות פרחי באך

טיפול בחוסר בטחון עצמי

טיפול בחוסר בטחון עצמי

חוסר ביטחון עצמי עלול לפגוע בצורה משמעותית באיכות חיינו, למנוע מאתנו את מימוש הפוטנציאל שלנו והגעה להישגים, ולהקשות עלינו ביצירת זוגיות וקשרים חברתיים. חוסר ביטחון עצמי, יכול לבוא לידי ביטוי בצורות ורמות שונות, כאשר במקרים קיצוניים, מצב זה עלול לפגוע בהתנהלות בחיים היומיומיים הן בזוגיות, הן בעבודה והן בתחומי חיים אחרים – האדם אשר סובל מחוסר ביטחון, עלול להתקשות לראות בעצמו דברים חיוביים ולשפוט את עצמו בחומרה.

מאפיינים נוספים שהם שהם בדרך כלל נחלתם של הסובלים מחוסר ביטחון עצמי: בעיה בקבלת החלטות, קשיים ביצירת קשרים עם אנשים חדשים, התמודדות עם כישלונות ועוד מגוון רחב של קשיים. מצבים אלו עלולים להוביל לקשיים ביצירת זוגיות, קשיים לקבלה למקום עבודה, וקשיים נוספים בעלי השלכות משמעותיות על החיים של אותו אדם. החדשות הטובות הן שמצבים של היעדר ביטחון עצמי או מצבים של ביטחון עצמי נמוך, יכולים להיות מטופלים, והאדם אשר סובל מחוסר ביטחון עצמי, יכול לקבל ידע וכלים שיסייעו לו לשפר את איכות החיים שלהם.

שיטות טיפול בחוסר ביטחון עצמי

כל מי שתר אחר טיפול בחוסר ביטחון עצמי, עתיד לגלות מגוון רחב של שיטות טיפול, מסוגים שונים, כאשר כל טיפול טומן בחובו את היתרונות שלו ואת הטכניקה עליה הוא מבוסס. טיפול בפרחי באך מהווה לדוגמא, את אחת השיטות הנפוצות והאפקטיביות לטיפול במצב זה – הטיפול יכול להוות כטיפול בפני עצמו או כטיפול נלווה לטיפול פסיכולוגי, אימון אישי או אפילו טיפול פסיכיאטרי.

טיפול בפרחי באך הינו טיפול טבעי, כך שמי שחושש מתופעות לוואי שונות המהוות את נחלתם של חלק מסוגי הטיפולים, יכול להיות רגוע בידיעה שטיפול פרחי באך הינו נטול תופעות שכאלו.

 

חוסר בטחון עצמי

טיפול בחוסר בטחון עצמי באמצעות פרחי באך

כמו כל טיפול אחר אשר מבוסס על תמציות של פרחי באך, ההליך הטיפולי בנושא של חוסר ביטחון עצמי יתחיל באבחון מקיף, כשהמטרה היא להתאים את הטיפול לאדם באופן פרטני – כידוע, חוסר ביטחון עצמי בא לידי ביטוי בצורה שונה בין אדם אחד לאחר. תחילת הטיפול בפרחי באך תהיה מבוססת על מתן של תמציות פרחים אותן המטופל יתבקש ליטול מספר פעמים ביום, בכל יום – כחלק בלתי נפרד מהליך הטיפול.

התמציות מותאמות כמובן לכל אדם באופן פרטני, ובכדי שהטיפול אכן יהיה אפקטיבי, חשוב מאוד להיות קשובים להוראות המטפל וליישם אותן בהתאם. פרחי באך ידועים ביעילות שלהם גם במסגרת טיפול בחוסר סבלנות, מתח ועצבנות, טיפול בתופעות גיל המעבר, טיפול בביישנות ואף בדיכאון.

 

אז אם גם אתם מרגישים שאתם מתמודדים עם חוסר ביטחון עצמי, ומצב זה משפיע על רמת החיים שלכם ועל התמודדות שלכם עם מצבים שונים, חשוב שתדעו שניתן לעשות שינוי על ידי זיהוי מקור הבעיה וטיפול בה בצורה מקיפה ונכונה. באמצעות טיפול בפרחי באך תוכלו לחוות שינוי הדרגתי כשהביטחון העצמי שלכם יעלה באופן הדרגתי, מה שיוביל ודאי לשיפור באיכות החיים שלכם.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב print
שיתוף ב email

מקרי ילדים שקרו

תוכן עניינים
עקבו אחרי בפייסבוק
לקוחות מספרים

יש לכם שאלה?
רוצים להתייעץ איתי?

שרון אזולאי