חוסר ביטחון בזוגיות: מחזירים את הרומנטיקה עם פרחי באך

טיפול בחוסר בטחון עצמי
תוכן עניינים

חווים חוסר ביטחון בזוגיות? יש פתרון בטוח!

ביטחון עצמי ירוד עלול לפגוע בצורה משמעותית באיכות חיינו, למנוע מאתנו את מימוש הפוטנציאל שלנו והגעה להישגים, וכמובן – להקשות עלינו ביצירת זוגיות וקשרים חברתיים. חוסר ביטחון עצמי בזוגיות יכול לבוא לידי ביטוי בצורות ורמות שונות, כאשר במקרים קיצוניים בכוחו השלילי למנוע מאיתנו להיכנס למצב של זוגיות תקינה, או אפילו לשמר יחסים זוגיים קיימים.

לא קשה להבין מדוע בעיות של ביטחון עצמי בזוגיות עלולות להקשות על החיים הזוגיים שלנו. האדם אשר סובל מחוסר ביטחון, עלול להתקשות לראות בעצמו דברים חיוביים ולשפוט את עצמו בחומרה, מה שבוודאי לא תורם ליחסים שלו עם הסביבה הקרובה: חשבו על אדם שחש, אפילו לא בצדק, שבן או בת הזוג שלו נמצאים כמה דרגות מעליו. מאפיינים נוספים שהם בדרך כלל נחלתם של הסובלים מפגיעה בביטחון העצמי רלוונטיים אף הם לאופן בו אנחנו מתפקדים בזוגיות: בעיה בקבלת החלטות, קשיים ביצירת קשרים עם אנשים חדשים, התמודדות עם כישלונות ועוד מגוון רחב של קשיים.

החדשות הטובות הן שמצבים של היעדר ביטחון עצמי או מצבים של ביטחון עצמי נמוך בזוגיות יכולים להיות מטופלים בצורה יעילה במיוחד. המשמעות ברורה: האדם אשר סובל מביטחון עצמי נמוך יכול לקבל ידע וכלים שיסייעו לו לשפר את איכות החיים שלהם ולזכות סוף סוף בזוגיות בריאה ומאושרת.

תמציות פרחי באך לרכישה:
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.

ממה נובע ביטחון עצמי נמוך בזוגיות?

בדומה למצבים אחרים של חוסר ביטחון עצמי, גם במקרה של ביטחון עצמי נמוך בזוגיות ייתכנו גורמים שונים שמסבירים מדוע הקושי הזה קיים אצל חלק מהאנשים. לפעמים הסיבה היא מערכות יחסים קודמות שעבר אותו אדם, שהסתיימו בחוסר הצלחה או אפילו עם פגיעה משמעותית: למשל, גבר שבת זוגו עזבה אותו לטובת גבר אחר. הבעיה עלולה להיות עמוקה ומורכבת אפילו יותר, כמו במקרה של טראומות מהילדות, נניח חרם שהוא עבר בילדות או אובדן של אדם קרוב.

גורמים סיכון נוספים של חוסר ביטחון במערכת יחסים הם פגמים פיזיים הקיימים אצל אותו אדם (או התפיסה שלו לגבי פגמים כאלו, לכאורה), חרדות משלימות, הפרעות במצב הרוח ועוד. כאן תמצאו מידע נוסף על סיבות, חלקן כלליות וחלקן ספציפיות יותר לנושא הזוגיות והיחסים הרומנטיים.

 

חוסר ביטחון עצמי בזוגיות – שיטות טיפול

כל מי שתר אחר טיפול בבעיות הקשורות לביטחון ולדימוי העצמיים שלו, עתיד לגלות מגוון רחב של שיטות טיפול, מסוגים שונים, כאשר כל טיפול טומן בחובו את היתרונות שלו ואת הטכניקה עליה הוא מבוסס. טיפול בפרחי באך מהווה לדוגמה את אחת השיטות הנפוצות והאפקטיביות לטיפול במצב זה. הטיפול יכול להוות כטיפול בפני עצמו או כטיפול נלווה לטיפול פסיכולוגי, אימון אישי או אפילו טיפול פסיכיאטרי. בהמשך לכך, ניתן לשלב אותו עם טיפול אישי, זוגי או משפחתי, בהתאם לסוג הבעיה ולצורת ההתמודדות הרצויה איתה.

טיפול בפרחי באך הינו טיפול טבעי, כך שמי שחושש מתופעות לוואי שונות המהוות את נחלתם של חלק מסוגי הטיפולים, יכול להיות רגוע בידיעה שטיפול פרחי באך הינו נטול תופעות שכאלו.

 

חוסר ביטחון עצמי בזוגיות, חוסר ביטחון בזוגיות

למה כדאי לטפל בעזרת בפרחי באך?

כמו כל טיפול אחר אשר מבוסס על תמציות של פרחי באך, ההליך הטיפולי בנושא של חוסר ביטחון בקשר זוגי יתחיל באבחון מקיף, כשהמטרה היא להתאים את הטיפול לאדם באופן פרטני – כידוע, רמות נמוכות של ביטחון עצמי באות לידי ביטוי בצורה שונה בין אדם אחד לאחר. תחילת הטיפול בפרחי באך תהיה מבוססת על מתן של תמציות פרחים אותן המטופל יתבקש ליטול מספר פעמים ביום, בכל יום – כחלק בלתי נפרד מהליך הטיפול. בכדי שהטיפול אכן יהיה אפקטיבי, חשוב מאוד להיות קשובים להוראות המטפל וליישם אותן בהתאם. את התמציות פשוט מאוד לשלב בשגרת החיים, כך שלא צפויה להיות לכם בעיה לעמוד בהנחיות האלה.

לצד תמציות מדף למצבים מוגדרים, יש תמציות המותאמות כמובן לכל אדם באופן פרטני לאחר אבחון של מצבו והקשיים עימם הוא מתמודד. פרחי באך ידועים ביעילות שלהם גם במסגרת טיפול בחוסר סבלנות, מתח ועצבנות, טיפול בתופעות גיל המעבר, טיפול בביישנות ואף טיפול טבעי בדיכאון.

אז אם גם אתם מרגישים שאתם מתמודדים עם חוסר ביטחון בזוגיות, ומצב זה משפיע על רמת החיים שלכם ועל התמודדות שלכם עם מצבים שונים, חשוב שתדעו שניתן לעשות שינוי על ידי זיהוי מקור הבעיה וטיפול בה בצורה מקיפה ונכונה. באמצעות טיפול בפרחי באך תוכלו לחוות שינוי הדרגתי כשהביטחון העצמי שלכם יעלה באופן הדרגתי, כשבד בבד עם שיפור ביטחון עצמי בזוגיות אתם צפויים לשיפור משמעותי באיכות ובשגרת החיים שלכם.

שאלות חשובות – וגם תשובות!

ממה נובע חוסר ביטחון בזוגיות?

חוסר ביטחון עצמי בזוגיות עלול להיגרם מסיבות שונות, דוגמת מערכות יחסים קודמות ולא מוצלחות, טראומות מהילדות, דימוי עצמי נמוך (בין השאר עקב פגמים במראה החיצוני), בעיות רגשיות ועוד. כך או כך הוא עלול לגרום להימנעות מקשרים רומנטיים, או לכל הפחות למצב בו התפקוד בזוגיות קיימת רחוק מלהיות מיטבי – מה שמקטין את הסיכויים שהיא תמשיך בכיוון חיובי.

איך מתמודדים עם ביטחון עצמי נמוך בזוגיות?

חוסר ביטחון בזוגיות יכול להיפתר דרך טיפול פסיכולוגי או נפשי שורשי, הנמשך ברוב המקרים חודשים ארוכים אם לא יותר: למשל, כשיש צורך לנסות לגלות את השורשים העמוקים והבלתי מודעים של הביטחון הנמוך. ניתן ואף מומלץ להקל מאוד על תסמיני חוסר הביטחון, להעלות את רמות הביטחון ולשפר את ההרגשה האישית באמצעות פרחי באך, טיפול טבעי ובטוח שקל מאוד לשלב בשגרת החיים.

 

WhatsApp
Facebook
Email
Telegram
מקרי ילדים שקרו
תוכן עניינים
עקבו אחרי בפייסבוק
לקוחות מספרים
יש לכם שאלה?
רוצים להתייעץ איתי?
שרון אזולאי