חוסר ביטחון עצמי בזוגיות: כך פרחי באך יכולים לסייע

טיפול בחוסר בטחון עצמי
תוכן עניינים

חווים חוסר ביטחון עצמי בזוגיות? יש פתרון!

חוסר ביטחון עצמי עלול לפגוע בצורה משמעותית באיכות חיינו, למנוע מאתנו את מימוש הפוטנציאל שלנו והגעה להישגים, וכמובן – להקשות עלינו ביצירת זוגיות וקשרים חברתיים. חוסר ביטחון עצמי בזוגיות יכול לבוא לידי ביטוי בצורות ורמות שונות, כאשר במקרים קיצוניים בכוחו השלילי למנוע מאיתנו להיכנס למצב של זוגיות תקינה, או אפילו לשמר יחסים זוגיים קיימים.

לא קשה להבין מדוע חוסר ביטחון בזוגיות עלול להקשות על החיים הזוגיים שלנו. האדם אשר סובל מחוסר ביטחון, עלול להתקשות לראות בעצמו דברים חיוביים ולשפוט את עצמו בחומרה, מה שבוודאי לא תורם ליחסים שלו עם הסביבה הקרובה: חשבו על אדם שחש, אפילו לא בצדק, שבן או בת הזוג שלו נמצאים כמה דרגות מעליו. מאפיינים נוספים שהם בדרך כלל נחלתם של הסובלים מחוסר ביטחון עצמי רלוונטיים אף הם לאופן בו אנחנו מתפקדים בזוגיות: בעיה בקבלת החלטות, קשיים ביצירת קשרים עם אנשים חדשים, התמודדות עם כישלונות ועוד מגוון רחב של קשיים.

החדשות הטובות הן שמצבים של היעדר ביטחון עצמי או מצבים של ביטחון עצמי נמוך, יכולים להיות מטופלים בצורה יעילה במיוחד. המשמעות ברורה: האדם אשר סובל מביטחון עצמי נמוך יכול לקבל ידע וכלים שיסייעו לו לשפר את איכות החיים שלהם ולזכות סוף סוף בזוגיות בריאה ומאושרת.

ממה נובע ביטחון עצמי נמוך בזוגיות?

בדומה למצבים אחרים של חוסר ביטחון עצמי, גם במקרה של ביטחון עצמי נמוך בזוגיות ייתכנו גורמים שונים שמסבירים מדוע הקושי הזה קיים אצל חלק מהאנשים. לפעמים הסיבה היא מערכות יחסים קודמות שעבר אותו אדם, שהסתיימו בחוסר הצלחה או אפילו עם פגיעה משמעותית: למשל, גבר שבת זוגו עזבה אותו לטובת גבר אחר. הבעיה עלולה להיות עמוקה ומורכבת אפילו יותר, כמו במקרה של טראומות מהילדות, נניח חרם שהוא עבר בילדות או אובדן של אדם קרוב.

גורמים סיכון נוספים הם פגמים פיזיים הקיימים אצל אותו אדם (או התפיסה שלו לגבי פגמים כאלו, לכאורה), חרדות משלימות, הפרעות במצב הרוח ועוד. כאן תמצאו מידע נוסף על סיבות, חלקן כלליות וחלקן ספציפיות יותר לנושא הזוגיות והיחסים הרומנטיים.

 

שיטות טיפול בחוסר ביטחון עצמי בזוגיות

כל מי שתר אחר טיפול בחוסר ביטחון עצמי, עתיד לגלות מגוון רחב של שיטות טיפול, מסוגים שונים, כאשר כל טיפול טומן בחובו את היתרונות שלו ואת הטכניקה עליה הוא מבוסס. טיפול בפרחי באך מהווה לדוגמה את אחת השיטות הנפוצות והאפקטיביות לטיפול במצב זה. הטיפול יכול להוות כטיפול בפני עצמו או כטיפול נלווה לטיפול פסיכולוגי, אימון אישי או אפילו טיפול פסיכיאטרי. בהמשך לכך, ניתן לשלב אותו עם טיפול אישי, זוגי או משפחתי, בהתאם לסוג הבעיה ולצורת ההתמודדות הרצויה איתה.

טיפול בפרחי באך הינו טיפול טבעי, כך שמי שחושש מתופעות לוואי שונות המהוות את נחלתם של חלק מסוגי הטיפולים, יכול להיות רגוע בידיעה שטיפול פרחי באך הינו נטול תופעות שכאלו.

 

חוסר ביטחון עצמי בזוגיות, דימוי עצמי נמוך

למה כדאי לטפל בעזרת בפרחי באך?

כמו כל טיפול אחר אשר מבוסס על תמציות של פרחי באך, ההליך הטיפולי בנושא של חוסר ביטחון עצמי יתחיל באבחון מקיף, כשהמטרה היא להתאים את הטיפול לאדם באופן פרטני – כידוע, חוסר ביטחון עצמי בא לידי ביטוי בצורה שונה בין אדם אחד לאחר. תחילת הטיפול בפרחי באך תהיה מבוססת על מתן של תמציות פרחים אותן המטופל יתבקש ליטול מספר פעמים ביום, בכל יום – כחלק בלתי נפרד מהליך הטיפול.

התמציות מותאמות כמובן לכל אדם באופן פרטני, ובכדי שהטיפול אכן יהיה אפקטיבי, חשוב מאוד להיות קשובים להוראות המטפל וליישם אותן בהתאם. פרחי באך ידועים ביעילות שלהם גם במסגרת טיפול בחוסר סבלנות, מתח ועצבנות, טיפול בתופעות גיל המעבר, טיפול בביישנות ואף בדיכאון.

אז אם גם אתם מרגישים שאתם מתמודדים עם חוסר ביטחון עצמי בזוגיות, ומצב זה משפיע על רמת החיים שלכם ועל התמודדות שלכם עם מצבים שונים, חשוב שתדעו שניתן לעשות שינוי על ידי זיהוי מקור הבעיה וטיפול בה בצורה מקיפה ונכונה. באמצעות טיפול בפרחי באך תוכלו לחוות שינוי הדרגתי כשהביטחון העצמי שלכם יעלה באופן הדרגתי, מה שיוביל ודאי לשיפור באיכות החיים שלכם.

WhatsApp
Facebook
Email
Telegram
מקרי ילדים שקרו
תוכן עניינים
עקבו אחרי בפייסבוק
לקוחות מספרים
יש לכם שאלה?
רוצים להתייעץ איתי?
שרון אזולאי