טיפול בחוסר ביטחון וביישנות – פרחי באך

יותם, בחור צעיר ומקסים בן 21, הגיע אליי לטיפול בביישנות שלדבריו מטרידה אותו מאז שהוא ילד. הוא מעיד שהוא אהוד ואהוב על חבריו ואפילו יש לו חבורה מצומצמת של חברים שמלווים אותו מבי"ס התיכון, ולמרות זאת מבחינה חברתית , הוא מתקשה מאוד. הוא ביישן, סגור ומופנם ומרגיש חסר ביטחון. לא יודע איך להיות אסרטיבי ולעמוד על שלו, להגיד את דעתו בעיקר אם היא שונה מדעת הרוב ומרגיש צורך לרצות את כולם.

יותם אוהב להיות לבד, יודע להעסיק את עצמו ואינו מרגיש בדידות ברוב הפעמים, אך היה מעוניין להרגיש יותר ביטחון עצמי עם אנשים חדשים שאינו מכיר (במיוחד נוכח העובדה שבקרוב יתחיל את לימודיו באונ'), מעוניין לדעת לתקשר טוב יותר עם הסביבה ולהרגיש נינוח בקרב בני גילו, ובעיקר, להתגבר על הפחדים המונעים ממנו להעז וליצור קשרים חברתיים חדשים.

יותם גם שיתף אותי בחוסר הביטחון והביישנות שהוא מרגיש עם נשים. הוא נלחץ מאוד באינטראקציה מולן ומרגיש שהלב שלו יוצא מהחזה והדופק מטפס מעלה, הלחיים מסמיקות, הידיים מזיעות והקול רועד והוא פשוט לא מצליח לשלוט בעצמו. לא מצליח לדבר, להביע את עצמו ומי שהוא ולהגיד מה שהוא באמת רוצה. זה כל כך קשה לו וגורם לו למבוכה רבה, עד שהוא כבר הרים ידיים והגיע למצב שהוא כבר אפילו לא מנסה לגשת ולדבר עם נשים.

בסיום השיחה הראשונה שלנו, יותם שיתף אותי ואמר שהוא כבר מרגיש הקלה. סוף סוף הוא פרק את שעל ליבו. זו הייתה הפעם הראשונה שהוא דיבר עם מישהו על רגשותיו ותחושותיו וזו הייתה הקלה גדולה עבורו.

לאחר שלב האבחון, הכנתי עבור יותם בקבוק תמציות פרחי באך מותאמות למטרות הטיפול. כבר לאחר השבוע השלישי, הוא דיווח לי שהוא מרגיש שינוי בתחושות שלו באינטראקציה עם חברים וגם עם נשים (ואפילו סיפר לי שלראשונה ביקש טלפון מחברה לעבודה!), יותם מרגיש יותר נינוח ופחות לחוץ ועצבני, יותר בטוח בעצמו ואפילו מצליח להביע את דעתו בחופשיות וללא חשש. אפילו הקשר עם בני משפחתו התחזק ויותם הרגיש כי הוא הצליח להיפתח אליהם ולשוחח איתם בקלות מבעבר.
הטיפול של יותם היה תהליך הדרגתי שנמשך לאורך ארבעה חודשים שבסיומו הוא חיזק את הביטחון העצמי שלו, התגבר על החרדה החברתית והביישנות וממש התחיל חיים חדשים.

חוששים לדבר מול מספר אנשים? מפחדים לדבר עם בני המין השני? לא יודעים איך להיות אסרטיביים מול הקולגות במשרד או מול הבוס או אפילו מול חברים ומשפחה? חווים תסכול, חרדות, חוסר אונים, כעס ודכדוך?
בעזרת תמציות פרחי באך ניתן לפתח ביטחון עצמי. הטיפול הינו טבעי וממוקד, ללא תופעות לוואי ויסייע לכם להגביר את הביטחון העצמי ואת תחושת המסוגלות העצמית.
והכי חשוב, אין צורך במפגשים אישיים, שיחות פסיכולוג או אימון אישי ואפילו אין צורך להאמין בטיפול. יש צורך אחד עיקרי והוא – לרצות לשנות ולשפר את הביטחון העצמי וליטול את הטיפות באופן קבוע בהתאם למינון שנקבע.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב print
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

מקרי ילדים שקרו

עקבו אחרי בפייסבוק

לקוחות מספרים

מקרים שקרו​

טיפול בתופעות גיל המעבר

טיפול בפרחי באך בתופעות גיל המעבר גיל המעבר אצל נשים, המתרחש לרוב בסוף שנות הארבעים או תחילת שנות החמישים, מלווה בשינויים הורמונליים ובין היתר: ירידה בייצור של הורמון הפרוגסטרון, וירידה

טיפול בחרדות באמצעות פרחי באך

טיפול בחרדות באמצעות תמציות

טיפול בחרדות באמצעות פרחי באך – יש חיה כזו חרדה, על סוגיה השונים, עלולה לגרום לפגיעה משמעותית באיכות החיים, לנידוי חברתי ואף לסבל גופני ממשי. החדשות הטובות הן, שבאמצעות טיפול

טיפול בבעיות שינה

על טיפול בבעיות שינה ועייפות

טיפול בבעיות שינה – הסוד הוא בפרחים כמעט לכל אחד ואחת מאתנו יוצא להתמודד מעת לעת עם מצבים של עייפות, כאשר לעיתים יש למצב זה סיבה ברורה, כמו קושי להירדם

טיפול בפרפקציוניזם

טיפול בפרפקציוניזם בעזרת פרחי באך

טיפול בפרפקציוניזם ובוורקהוליזם פרפקציוניזם יכול להישמע לעיתים קרובות כמשהו חיובי. הרי אנשים פרפקציוניסטים מצפים מעצמם לטוב ביותר, ולכן, גם ודאי פועלים על מנת שהדברים יענו על הציפיות שלהם. יחד עם זאת,

טיפול בכעסים

על טיפול בכעסים ופרחי באך

טיפול בכעסים אנשים אשר מתמודדים עם התקפי כעס וזעם קיצוניים, עלולים לסבול מירידה משמעותית ברמת החיים, מקשיים חברתיים, ומפגיעה כללית בהתנהלות היומיומית שלהם הן בעבודה, הן בזוגיות והן בתחומי חיים