טיפול בחרדות באמצעות תמציות

טיפול בחרדות באמצעות פרחי באך

טיפול בחרדות באמצעות פרחי באך – יש חיה כזו

חרדה, על סוגיה השונים, עלולה לגרום לפגיעה משמעותית באיכות החיים, לנידוי חברתי ואף לסבל גופני ממשי. החדשות הטובות הן, שבאמצעות טיפול בחרדות מקצועי, ניתן להשאיר את החרדות כנחלת העבר, ולהתקדם לעבר התחלה חדשה ואופטימית יותר. כל מי שתר אחר טיפול בחרדות, עתיד להיתקל במגוון רחב של סוגי טיפולים, כאשר המטרה תהיה לבחור בטיפול האפקטיבי ביותר – כאשר גם ההליך הטיפולי, יהיה משהו שהמטופל יוכל להתחבר אליו.

מהסיבה הזו, אחת מהשיטות אשר נחשבות כיום לפופולאריות בנושא של טיפול בנושא של חרדות, כמו גם טיפול בדאגות ופחדים, היא טיפול בפרחי באך. אך רגע לפני שניגשים להליך הטיפולי, חשוב בשלב הראשון לדעת לזהות את החרדה ובהתאם גם לטפל בה.

כיצד ניתן לזהות חרדה?

ישנם מספר סימנים הן פיזיולוגיים, הן קוגניטיביים והן התנהגותיים אשר מאפיינים מצבים של חרדה, כאשר בין התסמינים הנפוצים ניתן לציין תחושות של: רעד, הזעת יתר, דופק מואץ, בחילות, תחושה של פאניקה, ביקורת עצמית גבוהה, הערכה עצמית נמוכה, רגשות אשמה, עצבנות, פחדים שאינם רציונאליים, פגיעה בדימוי הגוף ועוד.. חשוב לציין שגם אם רק חלק מהסימנים מופיעים, עדיין המצב יוגדר כחרדה, ולכן, בעת זיהוי את אותם הסימנים (אשר מופיעים באופן חוזר ונשנה), יש לקבל טיפול בנושא של חרדה – כמובן, שקיימים סוגים שונים של חרדה כמו לדוגמא, חרדה חברתית או הפרעה חרדתית מוכללת – כאשר כל סוג יטופל בצורה מעט שונה ובהתאמה לאבחון ההתחלתי אשר יבוצע על ידי המטפל. לעיתים יתברר שיש צורך לעבור גם טיפול בביישנות או טיפול בחוסר בטחון עצמי, למשל.

הליך הטיפול באמצעות פרחי באך

השלב ראשון בהליך הטיפולי, הוא אבחון הבעיה – כאשר קיימים סוגים שונים של חרדות, וכל אחד מהסוגים יכול לבוא לידי ביטוי ברמה אחרת, לכן, נהוג לאבחן באופן פרטני את המצב של המטופל, ולבסס על אותו אבחון, תכנית טיפולית מותאמת אישית.

טיפול בחרדות

היתרון של טיפול בחרדות, כמו גם טיפול בדאגות ופחדים המתבצע באמצעות פרחי באך, טמון בראש ובראשונה בהתאמה האישית של הטיפול למטופל, כמו גם בעובדה שמדובר בטיפול שהינו טבעי – כך שאין צורך לחשוש מתופעות לוואי שונות אשר ילוו את הליך הטיפול.
הטיפול מבוסס על תמציות העשויות מפרחי באך, כאשר המטופל אמור ליטול את התמציות מספר פעמים ביום – בהתאמה להנחיות אותן הוא יקבל מהמטפל.

טיפול באמצעות פרחי באך יכול להגיע בתור טיפול משלים לטיפולים אחרים – כמו טיפול פסיכולוגי או טיפול פסיכיאטרי לדוגמא, והוא גם יכול להיות טיפול בפני עצמו. בכל מקרה, חשוב מאוד להגיע לתהליך הטיפולי עם רצון ומתוך הבנה כי שיתוף פעולה מלא, יכול לסייע בקידום התהליכים לקראת ההחלמה.

החשיבות של בחירת המטפל

בכדי ליהנות מטיפול בחרדות באמצעות פרחי באך אשר יספק תוצאות, חשוב מאוד להקפיד ולבחור בצורה מושכלת ונבונה את המטפל, כאשר מטפל מנוסה ומקצועי, ידע לספק את התוצאות הטובות ביותר בזמן הקצר ביותר!

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב print
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

פרחי באך להרגעה

פרחי באך להרגעה

פרחי באך להרגעה – לילדים ומבוגרים לחץ ותחושה של חוסר רגיעה הם מצבים אשר יכולים לפגוע באיכות החיים של האנשים אשר סובלים מהם בתדירות גבוהה. החדשות

להמשך קריאה »

עקבו אחרי בפייסבוק

לקוחות מספרים