פרחי באך לחרדות – טיפול לכל הגילאים

טיפול פרחי באך לחרדות
תוכן עניינים

טיפול בחרדות באמצעות פרחי באך – יש חיה כזו

חרדה, על סוגיה השונים, עלולה לגרום לפגיעה משמעותית באיכות החיים, לנידוי חברתי ואף לסבל גופני ממשי.
החדשות הטובות הן, שבאמצעות טיפול פרחי באך לחרדות הניתן באופן מקצועי, ניתן להשאיר את החרדות כנחלת העבר, ולהתקדם לעבר התחלה חדשה ואופטימית יותר.
כל מי שתר אחר טיפול בחרדות, עתיד להיתקל במגוון רחב של סוגי טיפולים, כאשר המטרה תהיה לבחור בטיפול האפקטיבי ביותר – כאשר גם ההליך הטיפולי, יהיה משהו שהמטופל יוכל להתחבר אליו.

מהסיבה הזו, אחת מהשיטות אשר נחשבות כיום לפופולריות בנושא של טיפול פרחי באך לחרדות, כמו גם טיפול בדאגות ופחדים, היא טיפול בפרחי באך.
אך רגע לפני שניגשים להליך הטיפולי, חשוב בשלב הראשון לדעת לזהות את החרדה ובהתאם גם לטפל בה.


כיצד ניתן לזהות חרדה?

ישנם מספר סימנים הן פיזיולוגיים, הן קוגניטיביים והן התנהגותיים אשר מאפיינים מצבים של חרדה, כאשר בין התסמינים הנפוצים ניתן לציין תחושות של:

 • רעד
 • הזעת יתר
 • דופק מואץ
 • בחילות
 • תחושה של פניקה
 • ביקורת עצמית גבוהה
 • הערכה עצמית נמוכה
 • רגשות אשמה
 • עצבנות
 • פחדים שאינם רציונליים
 • פגיעה בדימוי הגוף ועוד..

חשוב לציין שגם אם רק חלק מהסימנים מופיעים, עדיין המצב יוגדר כחרדה. ולכן, בעת זיהוי את אותם הסימנים (אשר מופיעים באופן חוזר ונשנה), יש לקבל טיפול בנושא של חרדה.

כמובן, שקיימים סוגים שונים של חרדה כמו לדוגמה: חרדה חברתית או הפרעה חרדתית מוכללת – כאשר כל סוג יטופל בצורה מעט שונה ובהתאמה לאבחון ההתחלתי אשר יבוצע על ידי המטפל. לעיתים החרדה נובעת מהמאפיינים האישיים של האדם, דוגמת חרדות אצל אנשים הסובלים ממשקל עודף או מהשמנת יתר (מידע נוסף במחקר הבא) או חרדה חברתית אצל ילדים. לעיתים יתברר שיש צורך לעבור גם טיפול בביישנות או טיפול בחוסר בטחון עצמי.

 

כך נעשה טיפול בחרדות באמצעות פרחי באך

השלב ראשון בהליך הטיפולי, הוא אבחון הבעיה – כאשר קיימים סוגים שונים של חרדות, וכל אחד מהסוגים יכול לבוא לידי ביטוי ברמה אחרת.
לכן, נהוג לאבחן באופן פרטני את המצב של המטופל, ולבסס על אותו אבחון, תכנית טיפולית מותאמת אישית.

טיפול בחרדות

הטיפול מבוסס על תמציות העשויות מפרחי באך, כאשר המטופל אמור ליטול את התמציות מספר פעמים ביום – בהתאמה להנחיות אותן הוא יקבל מהמטפל.היתרון של טיפול בחרדות, כמו גם טיפול בדאגות ופחדים המתבצע באמצעות פרחי באך, טמון בראש ובראשונה בהתאמה האישית של הטיפול למטופל.
כמו גם בעובדה שמדובר בטיפול שהינו טבעי – כך שאין צורך לחשוש מתופעות לוואי שונות אשר ילוו את הליך הטיפול.

טיפול באמצעות פרחי באך יכול להגיע בתור טיפול משלים לטיפולים אחרים, כמו טיפול פסיכולוגי או טיפול פסיכיאטרי לדוגמה, והוא גם יכול להיות טיפול בפני עצמו.
בכל מקרה, חשוב מאוד להגיע לתהליך הטיפולי עם רצון ומתוך הבנה כי שיתוף פעולה מלא יכול לסייע בקידום התהליכים לקראת ההחלמה.

החשיבות של בחירת המטפל – פרחי באך לחרדות

בכדי לקבל טיפול בחרדות באמצעות פרחי באך אשר יספק תוצאות, חשוב מאוד להקפיד ולבחור בצורה מושכלת ונבונה את המטפל. אני מציעה עבורכם כמה אופני טיפול. תוכלו לרכוש תמציות מוכנות של פרחי באך בהתאם לסוג החרדה שלכם (למשל פרחי באך לחרדת בחינות) או לתסמינים שאתם חווים: פרחי באך להסתגלות קלה, לדוגמה, שעשויים לסייע לאנשים החווים חרדות עקב שינויים או חשש משינויים. בנוסף לכך תוכלו לבחור תמציות פרחי באך בהתאמה אישית, אותן אני אתאים לכם באופן אישי לאחר תהליך אבחון הכולל שאלון אישי, בחינת ההיסטוריה הרפואית שלכם, השפעת החרדות על חייכם וכן הלאה.

דבר אחד בטוח: כאשר המטפל הוא מנוסה ומקצועי, הוא ידע לספק את התוצאות הטובות ביותר בזמן הקצר ביותר!

תמציות פרחי באך לרכישה:
WhatsApp
Facebook
Email
Telegram
מקרי ילדים שקרו
תוכן עניינים
עקבו אחרי בפייסבוק
לקוחות מספרים
יש לכם שאלה?
רוצים להתייעץ איתי?
שרון אזולאי