פרחי באך לחרדות – טיפול לכל הגילאים

טיפול פרחי באך לחרדות
תוכן עניינים

חרדה, על סוגיה השונים, עלולה לגרום לפגיעה משמעותית באיכות החיים, לנידוי חברתי ואף לסבל גופני ממשי. החדשות הטובות הן, שבאמצעות טיפול הניתן באופן מקצועי, ניתן להשאיר את החרדות כנחלת העבר, ולהתקדם לעבר התחלה חדשה ואופטימית יותר. כל מי שתר אחר טיפול בחרדות, עתיד להיתקל במגוון רחב של סוגי טיפולים, כאשר המטרה תהיה לבחור בטיפול האפקטיבי ביותר – כאשר גם ההליך הטיפולי, יהיה משהו שהמטופל יוכל להתחבר אליו. עקב סיבה זו, אחת השיטות הנחשבות כיום לפופולריות ביותר בנושא טיפול בחרדות, היא טיפול פרחי באך לחרדות. רגע לפני שניגשים להליך הטיפולי, חשוב בשלב הראשון לדעת לזהות את החרדה ובהתאם גם לטפל בה.


טיפול בחרדות: ראשית, יש לזהות את החרדה 

ישנם מספר סימנים פיזיולוגיים, קוגניטיביים והתנהגותיים, המאפיינים מצבים של חרדה. להלן תסמיני החרדה הנפוצים ביותר:

 • רעד
 • הזעת יתר
 • דופק מואץ
 • בחילות
 • תחושת פניקה
 • ביקורת עצמית גבוהה
 • הערכה עצמית נמוכה
 • רגשות אשמה
 • עצבנות
 • פחדים שאינם רציונליים
 • פגיעה בדימוי הגוף

חשוב לציין, שגם אם רק חלק מהסימנים מופיעים, אך הם חוזרים על עצמם, עדיין המצב יוגדר כחרדה – ויש צורך בביצוע טיפול בחרדות, ומומלץ לעשות זאת באמצעות פרחי באך לחרדות (הסבר בהמשך).

תמציות פרחי באך לרכישה:
-17%
-17%
-17%
-17%

כמובן, שקיימים סוגים שונים של חרדה, כמו למשל, חרדה חברתית או הפרעה חרדתית מוכללת – כאשר כל סוג יטופל בצורה מעט שונה ובהתאמה לאבחון ההתחלתי אשר יבוצע על ידי המטפל. לעיתים, החרדה נובעת מהמאפיינים האישיים של האדם, דוגמת חרדות אצל אנשים הסובלים ממשקל עודף או מהשמנת יתר (ראה מחקר), או חרדה חברתית אצל ילדים. לעיתים יתברר שיש צורך לעבור גם טיפול בביישנות או טיפול בחוסר בטחון עצמי.

פרחי באך לחרדות: דרך מצויינת לביצוע טיפול בחרדות

השלב ראשון בהליך טיפול בחרדות, הוא אבחון הבעיה. כאשר קיימים סוגים שונים של חרדות, כל אחד מהסוגים יכול לבוא לידי ביטוי ברמה אחרת.
לכן, נהוג לאבחן באופן פרטני את המצב של המטופל, ולבסס על אותו אבחון, תכנית טיפולית מותאמת אישית, ובמקרה הזה, להתאים תמציות פרחי באך לחרדות.

טיפול בחרדות

טיפול פרחי באך לחרדות, מבוסס על תמציות העשויות מפרחי באך, כאשר המטופל אמור ליטול את התמציות מספר פעמים ביום, ויש לעשות זאת בהתאמה להנחיות אותן הוא יקבל מהמטפל. היתרון של טיפול בחרדות, כמו גם טיפול בדאגות ופחדים, המתבצע באמצעות פרחי באך, נובע בראש ובראשונה מההתאמה האישית של הטיפול למטופל. יתרון נוסף נובע מהעובדה שמדובר בטיפול טבעי, כך שאין צורך לחשוש מתופעות לוואי שונות אשר ילוו את הליך הטיפול.

טיפול פרחי באך לחרדות יכול להיות טיפול משלים לטיפולים אחרים, כמו טיפול פסיכולוגי או טיפול פסיכיאטרי לדוגמה, והוא גם יכול להיות טיפול בפני עצמו. בכל מקרה, חשוב מאוד להגיע לתהליך הטיפולי עם רצון, ומתוך הבנה כי שיתוף פעולה מלא יכול לסייע בקידום התהליכים לקראת ההחלמה.

פרחי באך לחרדות: החשיבות של בחירת המטפל

במטרה לקבל טיפול בחרדות באמצעות פרחי באך אשר יספק תוצאות, חשוב מאוד להקפיד ולבחור בצורה מושכלת ונבונה את המטפל. אני מציעה עבורכם מספר אופני טיפול. תוכלו לרכוש תמציות פרחי באך לחרדות מותאמות, בהתאם אל סוג החרדה, למשל, פרחי באך לחרדת בחינות, או לתסמינים שאתם חווים כדוגמת קשיי הסתגלות. חשוב לדעת, כי במקרה זה טיפול בפרחי באך עשוי לסייע לאנשים החווים חרדות עקב שינויים או חשש משינויים. בנוסף לכך, תוכלו לבחור תמציות פרחי באך בהתאמה אישית, אותן אתאים לכם לאחר תהליך אבחון הכולל שאלון אישי, בחינת ההיסטוריה הרפואית שלכם, השפעת החרדות על חייכם וכן הלאה. דבר אחד בטוח: כאשר המטפל הוא מנוסה ומקצועי, הוא ידע לספק את התוצאות הטובות ביותר בזמן הקצר ביותר.

WhatsApp
Facebook
Email
Telegram
מקרי ילדים שקרו
תוכן עניינים
עקבו אחרי בפייסבוק
לקוחות מספרים
יש לכם שאלה?
רוצים להתייעץ איתי?
שרון אזולאי