טיפול בפרפקציוניזם בעזרת פרחי באך

טיפול בפרפקציוניזם
תוכן עניינים

טיפול בפרפקציוניזם ובוורקהוליזם

פרפקציוניזם יכול להישמע לעיתים קרובות כמשהו חיובי. הרי אנשים פרפקציוניסטים מצפים מעצמם לטוב ביותר, ולכן, גם ודאי פועלים על מנת שהדברים יענו על הציפיות שלהם. יחד עם זאת, פרפקציוניזם יכול במקרים מסוימים לצאת מכדי שליטה, ולגרור מצבים של עצבנות יתר, תסכול ומצבים קיצוניים נוספים, אשר יהוו חלק בלתי נפרד מחייהם של הפרפקציוניסטים בכל פעם שהם או אנשים קרובים אליהם (עובדים, בני משפחה, קולגות ועוד) לא יעמדו בציפיות שלהם.

פרפקציוניזם יכול "לתקוף" אנשים בכל הגילאים, כאשר אצל ילדים הדבר יבוא לידי ביטוי בתחושת תסכול ואף הימנעות ממצבים של חוסר הצלחה לבצע פעולה או לעמוד במשימה (בהתאמה לציפיות). פרפקציוניזם בא לידי ביטוי בצורה הבולטת ביותר בכל מה שקשור לנושאי העבודה, לכן, במקרים רבים הוא יהיה גם מלווה עם וורקהוליזם – שהיא התמכרות לכל דבר ועניין לעבודה, המלווה ברגשות אשם ובתחושה של ערך נמוך, בכל אותו הזמן בו האדם אינו שקוע בעבודה – כידוע, כל התמכרות טומנת בחובה "תופעות לוואי" שליליות למיניהן.

החדשות הטובות עבור כל מי שמחשיב את עצמו לפרפקציוניסט יתר על עמידה, וורקהוליסט או שניהם גם יחד, הן שבאמצעות טיפול בפרפקציוניזם ובוורקהוליזם, ניתן להשאיר את התופעה הזו כנחלת העבר, וליהנות מחיים טובים ומספקים יותר!

הצורך בטיפול

כאמור, פרפקציוניזם יכול להוביל אנשים מסוימים להישגים גבוהים יותר בחלק מהתחומים, אך בד ובד הפרפקציוניסט יחווה גם מצבים רבים של תסכול, עצבים, ותחושה של חוסר ערך – תחושות אשר יכולות לפגוע במידה רבה ברמת החיים של הסובלים מהן. מהסיבה הזאת, הצעד הראשון בדרך להתגברות על אותה הבעיה ועל הפגיעה שהיא טומנת בחובה, היא מודעות לעובדה שמדובר בבעיה, ולאחר מכן, גם פנייה לקבלת טיפול מקצועי ויעיל, על מנת להתגבר עליה.

טיפול באמצעות פרחי באך

כל מי שתר אחר שיטות טיפול בפרפקציוניזם ובוורקהוליזם, עתיד להיתקל בין היתר גם בשיטת טיפול באמצעות פרחי באך, שיטה יעילה גם עבור טיפול בביישנות, טיפול בחרדות ועוד. טיפול בפרחי באך הוא טיפול טבעי, קצר מועד, ונקודתי – כך שהוא יכול להתאים כמו כפפה ליד עבור אנשים אשר מתמודדים עם פרפקציוניזם ווורקהוליזם.

טיפול באמצעות פרחי באך יכול להוות כטיפול משלים לטיפול תרופתי קונבנציונאלי או כטיפול בפני עצמו – אופטימאלי עבור אנשים אשר אינם מעוניינים בטיפולים שהם אינם טבעיים.

טיפול בפרקציוניזם

הטיפול מותאם באופן אישי למטופל, כאשר בשלב הראשון של ההליך הטיפולי המטפל מבצע אבחון מקיף, כאשר בהתבסס על תוצאות האבחון, מותאמות התמציות. טיפול בפרחי באך אינו כרוך בתהליכים מורכבים או בשיחות ארוכות, על כתפי המטופל תהיה מוטל משימה אחת פשוטה והיא ליטול את התמציות, בכל יום ובהתאם להנחיות. התוצאות של טיפול באמצעות פרחי באך מורגשות זמן קצר לאחר תחילת הטיפול, מה שיעודד אף יותר את המטופל להתמיד בהליך הטיפולי ולעשות צעד נוסף בדרך לשיפור רמת החיים.

 

WhatsApp
Facebook
Email
Telegram
מקרי ילדים שקרו
תוכן עניינים
עקבו אחרי בפייסבוק
לקוחות מספרים
יש לכם שאלה?
רוצים להתייעץ איתי?
שרון אזולאי