טיפול רגשי לאורן בן 8 לאחר הגירושים של הוריו

תוכן עניינים

אביו של אורן בן ה 8 הגיע אליי לפני מספר חודשים, מיואש מהתנהגות בנו הבכור והאהוב.

הוא נהג לקבל באופן יומיומי תלונות מהמורה וכבר חשש לענות לטלפונים שלה.

אורן ילד חכם, רגיש וחברותי שמתמודד עם קשיים בוויסות החושי, הפרעות קשב וריכוז וקשיים נוספים. מתקשה להתרכז בלימודים ונוטה להתייאש מהר ולהרים ידיים משיעורי הבית וממשחקים שדורשים ממנו מאמץ וריכוז. אביו סיפר לי כי לפני מספר חודשים הוא ואמו של אורן התגרשו ומאז המצב החמיר. אורן תזזיתי וחסר מנוחה, כועס ומתפרץ על כל דבר שלא מסתדר לו, אגרסיבי מאוד עם חבריו ואפילו עם אחיו הקטנים, בוכה בקלות ומשתמש במניפולציות רגשיות בכדי לקבל את מבוקשו.

לאחר שיחת האבחון, הכנתי לאורן תמצית פרחי באך שתעזור לו במשימה המורכבת של הסתגלות לשינויים משמעותיים, ואולי אפילו טראומתי – הגירושים של הוריו. מדובר בשינוי מאוד משמעותי ולא פשוט לילד והתמצית תסייע לו להכיל את המצב החדש, להתרגל אליו, לקבל את הצדדים החיוביים שבו ותקל עליו רגשית. הוספתי גם תמציות שיעזרו לו להתרכז ולהתמקד, יורידו היפראקטיביות ותזזיתיות ויחזירו לו את תחושת השליטה בגופו כך שלא יגיע למצבים של התפרצויות זעם ואגרסיביות וישלוט בכעסיו.

שמחתי לשמוע מאבא של אורן, שכבר לאחר כשלושה שבועות המורה עדכנה אותו כי היא מרגישה שינוי גדול בהתנהגות של אורן בכיתה. אביו סיפר לי שאורן רגוע יותר ומצליח להתרכז ולתקשר עם חבריו בצורה נעימה, התקריות האלימות ועימם הטלפונים הלא נעימים מהמורה פחתו משמעותית.
לאחר עוד שלושה בקבוקים ניכר שיפור גם בתחושת הביטחון העצמי של אורן שקצת התערערה בתקופה האחרונה: ממצב של חוסר ביטחון עצמי, הביטחון העצמי שלו החל להרקיע שחקים.

WhatsApp
Facebook
Email
Telegram
מקרי ילדים שקרו
תוכן עניינים
עקבו אחרי בפייסבוק
לקוחות מספרים
יש לכם שאלה?
רוצים להתייעץ איתי?
שרון אזולאי