על טיפול בכעסים ופרחי באך

טיפול בכעסים
תוכן עניינים

טיפול בכעסים

אנשים אשר מתמודדים עם התקפי כעס וזעם קיצוניים, עלולים לסבול מירידה משמעותית ברמת החיים, מקשיים חברתיים, ומפגיעה כללית בהתנהלות היומיומית שלהם הן בעבודה, הן בזוגיות והן בתחומי חיים אחרים מאוד חשוב שאדם אשר מזהה שבמקום שהוא ינהל וישלוט בכעסיו, הם שולטים ומנהלים אותו, יפעל בנידון ויפנה לקבלת טיפול. טיפול בכעסים כמו גם טיפול בהתקפי זעם שהינו אפקטיבי ויעיל, יוכל לסייע לאותו אדם להחזיר את החיים שלו לידיו, ולצעוד לעבר עתיד אופטימי יותר.

המאפיינים של התקפי זעם וכעסים

כל אחד מאתנו עלול להגיב בכעס ואף בזעם לסיטואציות שונות בחיים, לעיתים זה בעקבות פרשנות למצב או להתנהגות המתפרשת אצלנו כמכעיסה, ולעיתים זה כתוצאה מעייפות, לחצים או אפילו תחושת רעב – כאשר חוסר האונים המלווה תחושה כזאת עלול לגרום לנו להגיב ביתר כעס. העניין הוא שבעוד שרוב האנשים יודעים לשלוט בכעס, להבין את מקורו, וגם לווסת את התחושה שגרמה לו, אנשים אחרים אינם מסוגלים לשלוט בכעסים שלהם או בהתקפי הזעם ומגיבים בכעס לא פרופורציונאלי בסיטואציות רבות ולעיתים קרובות.

כמובן, שאנשים אשר סובלים מהתקפי כעס וזעם מרחיקים מעצמם אנשים אחרים, ואף עלולים למצוא את עצמם מנודים מסיטואציות חברתיות כאלו ואחרות, ואף עלולים לאבד את המשרה שלהם כתוצאה מתגובות של זעם כלפי עמיתים או מנהלים. כאמור, החדשות הטובות הן שכיום ישנן שיטות טיפול רבות בכעס ובהתקפי זעם, אשר ייעודם ללמד את אותם אנשים לשלוט בכעסים. אחת מהשיטות הנפוצות לטיפול בכעסים היא טיפול בכעסים באמצעות פרחי באך – כמובן, ישנן עוד שיטות רבות לטיפול בכעסים, אך טיפול בפרחי באך נחשבת כאחת מהשיטות המועדפות, ולא בכדי.

הליך הטיפול

הליך טיפול בכעסים באמצעות פרחי באך, מתחיל בשלב הראשון באבחון מקיף של הבעיה ומקורה – כידוע, אצל כל אחד התקפי זעם וכעס עלולים לבוא לידי ביטוי בצורה שונה, ובכדי להעניק את הטיפול האיכותי והיעיל ביותר, חשוב בשלב הראשון לאפיין אותו כהלכה. מלבד העובדה שטיפול בפרחי באך יותאם באופן אישי למטופל, מדובר בהליך טיפולי ממוקד, אשר כולל בעיקר שימוש בתמציות שונות, ובמינימום של שיחות – מאחר וטיפולי שיחות לא בהכרח יתאימו לכל האנשים.

לכן, טיפול בפרחי באך יכול להוות כאלטרנטיבה לטיפולים אלו, או גם להוות כטיפול נוסף לצד הטיפול הפסיכולוגי, האימון האישי או הפסיכיאטרי אשר יהיה מבוסס על שיחות. טיפול בפרחי באך הוא טיפול טבעי, כך שאנשים אשר חוששים משיטות טיפול לא טבעיות ואשר מחפשים טיפול כגון טיפול בחוסר סבלנות, טיפול בחרדות ועוד, יגלו העדפה ברורה לשיטה טיפולית זו על פני השיטות הרלוונטיות האחרות.

אז אם גם אתם חשים שקשה לכם לשלוט בכעסים שלכם, ושהתקפי הכעס והזעם פוגעים ברמת החיים שלכם ומקשים עליכם בהתנהלות בסיטואציות חברתיות ובחיים בכלל, אין ספק כי טיפול באמצעות פרחי באך יהווה כדרך האופטימאלית לקראת טיפול בבעיה, והשגת שיפור משמעותי באיכות החיים.

טיפול בכעסים

 

WhatsApp
Facebook
Email
Telegram
מקרי ילדים שקרו
תוכן עניינים
עקבו אחרי בפייסבוק
לקוחות מספרים
יש לכם שאלה?
רוצים להתייעץ איתי?
שרון אזולאי