טיפול בעייפות כרונית באמצעות פרחי באך

פרחי באך לעייפות
תוכן עניינים

פרחי באך לעייפות – התמודדות יעילה וטבעית עם עייפות תמידית

אנשים בטווחי גילים שונים מתמודדים עם תחושת עייפות תמידית או כזו שהולכת וחוזרת בתדירות גבוהה. בחלק מהמקרים תחושת העייפות נובעת כתוצאה מהפרעות שינה ובחלק מהמקרים מדובר בתוצר של משברים, דיכאון ומצבים נפשיים קשים אחרים. במצבים רבים מבין אלה כדאי לבחון טיפול בעייפות, על אחת כמה וכמה כאשר היא חוזרת וממושכת. טיפול בעייפות כרונית הופך לחובה של ממש.

לא קשה להבין מדוע עייפות כרונית, או כזאת שחוזרת בתדירות יחסית גבוהה, עלולה לפגוע בצורה משמעותית באיכות החיים של האנשים הסובלים ממנה (וזה עוד בלי הנזקים הבריאותיים האפשריים, אם קיימות כאלה) . בין השאר, עייפות תמידית עלולה להפריע להם להתרכז בלימודים, בעבודה ואף בחיי החברה ובחיים הזוגיים. היא פוגעת בהרגשה האישית, עד לפיתוח של תחושות שליליות, ועלולה לעורר התנהגות פאסיבית, חוסר מוטיבציה וכן הלאה. 

עייפות כרונית סיבות נפוצות

הדבר החשוב הראשון שיש לבצע הוא לנסות להבין מהי הסיבה לעייפות, בהקשר הרחב של טיפול בבעיות שינה. אם הבעיה היא חוסר שינה, ברור שיש לטפל בה קודם. לא חסרות סיבות שעשויות להסביר זאת, לרבות אורח חיים עמוס מדי, לוח זמנים לקוי (למשל, עבודה בשעות הלילה), סטרס ומתחים המביאים לכך שאתם ישנים בצורה שאינה איכותית. קיימת רשימה ארוכה של מחלות ובעיות הקשורות לכך בצורה ישירה, לרבות נדודי שינה, אינסומניה, נחירות, מחלות בדרכי הנשימה, פעילות יתר של בלוטת התריס – והרשימה עוד ארוכה. טיפול בבעיות השורשיות האלה צפוי לשפר את המצב הבריאותי לאין ערוך, למנוע סיבוכים הנובעים מחוסר מהקשיים ולשפר בצורה משמעותית את איכות החיים. שימו לב עם זאת שישנם מצבי עייפות שקשה מאוד להעלים, כך שהם נראים לנו "טבעיים": עייפות בהריון (לעיתים עייפות בתחילת הריון, אבל ייתכן גם בשלבים מאוחרים הרבה יותר), 

עם זאת, לא תמיד תדעו בדיוק מהו הבסיס השורשי של הקשיים שאתם חווים. עייפות לא מוסברת היא בהחלט מצב נפוץ, כשבנוסף ייתכן בהחלט שילוב בין מספר רב של גורמים. השורה התחתונה היא שחשוב לאבחן את הבעיה בהקדם האפשרי ולטפל בה בצורה יעילה, טבעית ונטולת סיכונים. זהו בדיוק הרגע להציג בפניכם את פרחי הבאך.

טיפול בעייפות כרונית – היתרונות של טיפול פרחי באך

טיפול בעייפות כשלעצמה יכול להיעשות בדרכים שונות. ראשית, יש לראות מהו סוג העייפות: ברור כי עייפות כרונית שונה מאשר עייפות יתר המופיעה בתקופות נקודתיות של השנה, וככל הנראה גם מורכבת יותר להתמודדות. נסו לראות מתי ובאילו נסיבות העייפות מופיעה, למשל עייפות בבוקר או עייפות אחרי האוכל. בנוסף, בחנו האם ישנם תסמינים נלווים לעייפות: עייפות וחולשה, עייפות וחוסר אנרגיה וכן הלאה. המידע הזה עשוי להיות חלק בלתי נפרד מאבחון הבעיה – בין אם על ידי הרפואה ה"מערבית" ובין אם באמצעות עקרונות הרפואה המשלימה – וכמובן שגם ההתמודדות איתה.

החדשות הטובות עבור כל מי שאותה עייפות מהווה חלק בלתי נפרד מחייו הן שבאמצעות שימוש באותן תמציות ייעודיות של פרחי באך ניתן להפיג את תחושת העייפות ולהשיב את החיוניות לחיים. כמובן, בכדי שתמציות פרחי הבאך תהיינה אפקטיביות טיפול בעייפות, חשוב תחילה לעבור אבחון מקצועי ומקיף.
אבחון אשר יתבצע על ידי המטפל במסגרת טיפול בפרחי באך – המטפל ידאג לאבחן את סוג הבעיה ולהתאים את התמצית או מספר התמציות אשר יהיו יעילים ביותר לטיפול בבעיות הפרטניות עליהן מתלונן המטופל.


הטיפול נחשב לבטוח בכל קנה מידה. תמציות פרחי באך הן תמציות טבעיות, ללא כימיקליים או חומרים ממכרים וללא תופעות לוואי, כך שניתן להשתמש בהן ללא כל חשש עבור מטופלים בכל הגילים (אפילו אוכלוסיות רגישות דוגמת ילדים או נשים בהריון). את התמציות פשוט מאוד לשלב בשגרת החיים של המטופל, בהתאם להוראות המטפל ובתדירות המומלצת על ידו. גם תהליך האבחון אשר מתבצע על ידי המטפל הוא הליך קצר, ונעשה באמצעות שאלון ייעודי ושיחה. זאת ועוד, טיפול פרחי באך נחשב כאמור כאפקטיבי לטיפול במגוון רחב של סוגי עייפות ובין היתר: תשישות, עייפות לא מוסברת, עייפות כרונית, עייפות נפשית ומצבי עייפות נוספים.

אם חששתם מתהליך ארוך טווח, הנמשך חודשים ארוכים, אתם יכולים להיות רגועים. השימוש בתמציות פרחי באך עבור טיפול בעייפות הוא קצר מועד, כאשר בדרך כלל בתום בין 2 ל-5 בקבוקים יהיה ניתן לראות את תוצאות הטיפול (כל בקבוק מספיק לתקופת זמן של כשלושה שבועות בערך).

טיפול בעייפות כרונית

 

שמים סוף לעייפות

עייפות יכולה כאמור להוות את נחלתם של אנשים בכל הגילאים, כולל ילדים צעירים ונשים בהיריון, שעבורם שיטות אחרות של טיפול בהפרעות שינה יכולות שלא להתאים, או לחילופין לטמון בחובם סיכונים לא רצויים. מכיוון שתמציות פרחי באך עשויות מחומרים טבעיים בלבד, אין כל סיכון בלצרוך אותן והן נחשבות כמתאימות ואפקטיביות גם לילדים רכים בשנים ולנשים בהיריון.

הליך הטיפול באמצעות פרחי באך לעייפות הוא פשוט וקל, כאשר כל מה שנדרש מהמטופל לעשות זה:

  • לאתר מטפל מקצועי ומוסמך בפרחי באך
  • להשיב בצורה כנה ומפורטת על שאלון האבחון
  • להתמיד וליטול את התמציות בהתאם להוראות

יש לציין שטיפול באמצעות תמציות פרחי באך יכול להינתן גם במקביל לתרופות אחרות מהרפואה הקונבנציונלית, תוך שהוא ממקסם את תוצאות הטיפול ועשוי לקצר את התהליך. התמציות יכולות להיטיב ולסייע בקבלת התוצאות המבוקשות. כאן נציין שפרחי הבאך יעילים גם עבור טיפול בדיכאון וחרדה, טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז, טיפול בקשיי הסתגלות, טיפול בטראומה, התמודדות עם כעסים ועוד.

אז אם גם אתם סובלים מעייפות מכל סוג, אין כל ספק כי תמציות באך יכולות להוות כפתרון אפקטיבי ואיכותי אשר יסייע לכם להתגבר על הבעיה!

WhatsApp
Facebook
Email
Telegram
מקרי ילדים שקרו
תוכן עניינים
עקבו אחרי בפייסבוק
לקוחות מספרים
יש לכם שאלה?
רוצים להתייעץ איתי?
שרון אזולאי