הסתגלות לגן חדש – הסיפור של עדי שלי בגן עירייה

תוכן עניינים

"זה לא החזק ביותר ששורד, גם לא האינטליגנטי ביותר. שורד הוא מי שיודע להתאים את עצמו לשינויים בצורה הטובה ביותר" (דרווין)

אשתף אתכם במקרה אישי שלי (אחד מני רבים) שפרחי הבאך סייעו והקלו עלינו להתמודד עם אתגרי החיים. יולי – אוגוסט הביאו איתם חופש, שמש, כיף וים, אבל יחד איתם הגיעו גם סיומי גנים, שינויים וחופשים, פרידות והתחלות. עדי, הילד הבכור שלי נפרד מהגן הפרטי שהיה הבית השני שלו בשנים האחרונות, מגננות אהובות שליוו אותו זמן רב ומחברים טובים ששיחק איתם מאז שהוא זוכר את עצמו והתחיל גן עירייה חדש בספטמבר. הוא עבר תקופה של המון שינויים, תקופה של התחלה חדשה, מרגשת אבל גם קצת מפחידה ומאיימת (תחשבו עלינו המבוגרים מתחילים עבודה חדשה…) בגן עירייה חדש, ילדים לא מוכרים, צוות גננות חדש, סדר יום שונה.
ידעתי שצפויה לעדי שלי תקופה לא פשוטה של הסתגלות לשינויים, ולכן כבר באוגוסט התחלתי להביא לו טיפות פרחי באך קסומות שעזרו לו להתמודד, להתרגל ולהסתגל בקלות יחסית למסגרת הגן החדשה. פרחי הבאך עזרו לו לשחרר את העבר ולהתמסר לריגוש של החדש.

במרוצת החיים נחשפים ילדינו לשינויים רבים ומתמודדים עם עולם משתנה ומתחדש כל הזמן: הולדת אח חדש, שינוי מגורים, כניסה לגן ולבית ספר, גירושים ועוד. השינויים עלולים לעורר אצל הילד שלל רגשות ותחושות קשות: חרדה ומצוקה רגשית, קנאה, תוקפנות עצבנות וכעס, חוסר בטחון וליצור דפוסי התנהגות בעייתיים לילד ולסביבת החיים שלו.
ברור שלא כל שינוי הופך למשבר ולא כל התחלה חדשה הופכת לקטסטרופה וזה חלק נורמטיבי מהחיים. אבל, יש מצבים שבנוסף לתמיכה ולאהבה הבלתי תלויה שעלינו להעניק לילדינו, יש צורך לשלב כלי טיפולי תומך בשביל להקל עליו וגם עלינו את ההתמודדות עם החיים וליצור עבורו חוויות חיוביות.

אז בין אם זה ילד ראשון שזה עתה התחיל גן או כיתה א', או ילד רביעי שהתחיל תיכון או חוזר לעוד שנה בביה"ס היסודי – לנו ההורים יש שוב סיבות לדאגה, ולי חשוב שתדעו שטיפול בתמציות פרחי באך נותן מענה פשוט ויעיל למרבית הקשיים והדאגות שבהם אנו נתקלים עם ילדינו בכל הקשור להתמודדות שלהם עם ההסתגלות לביה"ס או הגן, להתמודדויות החברתיות או לקשיי הלמידה.

ולהורים המודאגים – תמציות פרחי באך עובדות מדהים על ילדים, אבל חשוב לא פחות התיווך לסיטואציה שמקבל הילד מהוריו. לכן, כחלק מהטיפול אצלי וללא תוספת תשלום, אני מציעה להתאים לאחד מההורים תמצית פרחי באך אישית כי הילדים שלנו צריכים אותנו רגועים ומאוזנים כדי שנוכל להיות שם בשבילם בתקופה הזו.
עם תמציות פרחי באך, אנחנו וילדינו נעבור את השנה בביה"ס, או בגן בדרך הקלה, הבריאה והמאוזנת!

WhatsApp
Facebook
Email
Telegram
מקרי ילדים שקרו
תוכן עניינים
עקבו אחרי בפייסבוק
לקוחות מספרים
יש לכם שאלה?
רוצים להתייעץ איתי?
שרון אזולאי