טיפול בפרחי באך לעצבנות, מתח, לחץ וחוסר סבלנות

טיפול למתח ולחץ
תוכן עניינים

לחוצים? מתוחים? טיפול בפרחי באך יכול להיות הפתרון

כולנו יכולים להרגיש לחץ ומתח בתקופות מסוימות, ולעיתים אנו הופכים לעצבניים או חסרי סבלנות בגלל סיטואציות שקורות לנו בחיי היום-יום. הבעיה מתחילה כשאותם רגשות משתלטים עלינו ופוגעים באיכות החיים שלנו. כשנקודת המוצא הרגשית שלנו היא לחץ ועצבים, לא משנה מה יקרה בעולם החיצוני, גם אם בחוץ הכול יהיה רגוע ושלו – בפנים נרגיש שהכול סוער.

כשאנחנו חווים את הרגשות האלו כל הזמן והם מסרבים לעזוב, הם עלולים להפוך כל שיחה שגרתית עם בן או בת הזוג לריב רציני, לגרום לנסיעה לעבודה להרגיש כמו תחרות עם נהגים אחרים ואפילו לגרום לעמידה בתור בסופר להרגיש כמו מלחמה עם שאר הלקוחות שבתור.

אבל לפני שנמהר לחפש טיפול בחוסר סבלנות, מתח ולחץ, חשוב קודם להבין מהיכן הרגשות האלו באים, ואיך אפשר לעזור לאדם שרוצה לחזור לחיות חיים רגועים ומאוזנים?

 

הסיבות למתח, עצבנות וחוסר סבלנות

 רגשות כמו עצבנות, לחץ, חוסר סבלנות ומתח נפשי יכולים להופיע בעקבות גירויים שונים, חלקם פנימיים וחלקם חיצוניים. לכל מצב רגשי יש סיבות משלו והשפעות שונות על האדם, וחשוב לדעת מאיפה כל אחד מהרגשות נובע כדי להבין איך אפשר לטפל בבעיה מהשורש.

  • מתח ולחץ – מצבים של מתח או לחץ, שנקראים גם סטרס, הם מצבים בהם האדם חש בקושי בהתמודדות מסוימת, בין אם זה עם שיחה עם הבוס או מבחן פסיכומטרי. גורם הלחץ נתפס אצל האדם כמשהו שמסכן אותו מבחינה פיזית או נפשית ומאיים על האדם.
    נניח שאותו אדם יקבל ציון נמוך בפסיכומטרי, זה אומר שהוא לא יצליח להתקבל ללימודים שהוא רוצה להתחיל, ולכן הוא נכנס ללחץ לגבי המבחן הגדול. ואם הבוס קבע אתו שיחה, יכול להיות שהוא עשה את זה בשביל לפטר אותו, מה שאומר שתישארו בלי עבודה, ובגלל זה יכול להיות שתהיו שרויים במתח גדול בשבוע שלפני אותה השיחה. במצב שבו אנחנו חווים לחץ או מתח, חשוב לאתר את מקורות הרגשות האלו ולחשוב איך אפשר למזער את הסיכוי שהם יפגעו בנו בצורה כזו או אחרת. גם טיפול רגשי או נפשי שיעזור לנו לקבל קצת פרופורציות מגורם חיצוני יכול לעזור לנו להבין שלפעמים לא מדובר בגורם שמסכן אותנו ברמה שמצדיקה לחץ ומתח.
  • עצבנות – אדם שסובל ממצב של עצבנות חווה הרגשת אי נחת. העצבנות יכולה להיגרם מהרגשת חוסר אונים בסיטואציה מסוימת, מעומס משימות גדול, מתסכול פנימי ומעייפות פיזית שנובעת מחוסר שינה או מנוחה. למשל, אם יש לאדם כלשהו יותר מדי על הראש בעבודה שלו, הוא יכול להרגיש עצבנות כרונית כל הזמן שתגרום לו להתפרצות כעס לא פרופורציונלית כאשר מפריעים לו בתמימות בזמן שיחת טלפון. במצבים בהם אנחנו עצבניים, חשוב גם כאן, למצוא את מקור הבעיה. אם יש לכם יותר מדי משימות וזה גורם לכם להרגיש עצבניים כל הזמן, נסו להוריד מעצמכם קצת מהעומס. אם אתם עייפים מאוד, מצאו זמן לישון כמו שצריך ולנוח באמת.
  • חוסר סבלנות – חוסר הסבלנות יכול לגרום לאדם לומר לאנשים אחרים לעבוד מהר יותר או אפילו להאיץ בבן או בת הזוג לסיים את המנה שלהם בשעת הארוחה, בטענה שזה לוקח להם הרבה זמן. חוסר הסבלנות מופיע בדרך כלל אצל אנשים שמרגישים שהזמן דוחק בהם או אצל מי שלא יכול לדחות סיפוקים מידיים וחייב לקבל את מה שהוא רוצה באותו הרגע. למשל, אדם שמנהל פרויקט בעבודה ודוחק בעובדים האחרים לעבוד יותר מהר מתוך רצון לסיים את המשימה כמה שיותר מהר.
    קל להתבלבל עם חתירה למצוינות ועבודה יעילה עם חוסר סבלנות, הקו הדק בין השניים עובר כאשר אותו אדם פוגע באנשים אחרים או מעלה דרישות לא הגיוניות. אם אתם חסרי סבלנות, נסו לקחת אוויר ולשאול את עצמכם "האם באמת יש סיבה שאני כל כך חסר סבלנות? האם האדם עושה את הדברים לאט, או שאני לחוץ ללא סיבה?"

 

כיצד פרחי הבאך יכולים לעזור?

 טיפול בפרחי באך מסייע להתמודד עם מצבים רגשיים ונפשיים ועוזר להפיג רגשות שפוגעים באיכות החיים שלנו, ויש הרבה תמציות באך שיכולות לעזור להקל על רגשות כמו לחץ, חוסר סבלנות, מתח ועצבנות. התמציות האלו יכולות להביא לשיפור משמעותי במצב הרגשי שלנו ובאיכות החיים שלנו.

היום נסקור כמה מהתמציות היעילות ביותר למצבים בהם אותם רגשות הופכים למשקפיים דרכן אנחנו רואים את המציאות. כל תמצית עוזרת למצב רגשי אחר שנובע ממקום אחר, וחשוב למצוא את התמצית המדויקת שמתאימה לטיפול במצב שבו אנחנו נמצאים.

 

Impatiens – טיפול טבעי בחוסר סבלנות

תמצית זו עוזרת להקל על מצבים בהם אדם חסר סבלנות כלפי אחרים מתוך הרגשת לחץ ומתח פנימיים. מצבים אלו בדרך כלל מופיעים אצל אנשים שרוצים לגרום לדברים לקרות כמה שיותר מהר או אצל ילדים שמתעצבנים כי הם לא מקבלים את מה שהם רוצים. התמצית עוזרת למנוע מצבים כאלו, שיכולים להיות מאוד לא נעימים ומתבטאים ברוב הפעמים בהתפרצויות כעס וזעם ותסכול עזים.

תמציות פרחי באך לרכישה:

 

Walnut – טיפול בלחץ שנובע משינויים

תמצית ה – Walnut עוזרת להתמודד עם שינויים בחיים שלנו שמשפיעים עלינו מבחינה רגשית וגורמים לנו להרגיש לחץ ומתח. שינויים כמו מעבר בין בתי ספר, בין ערים או בין עבודות יכולים להיות מלחיצים מאוד, ובעזרת התמצית הזו נוכל להתמודד עם השינויים בצורה טובה יותר מבחינה רגשית.

התמצית מתאימה גם לאנשים שעברו שינוי גדול ולא מסוגלים לשחרר את העבר ולהתקדם הלאה.

לדוגמה, אישה שעוברת מעבודה אחת לאחרת ולא מצליחה להסתגל לעבודה החדשה בגלל שהיא עדיין חושבת על העבודה הקודמת שלה ומרגישה שהיא רוצה לחזור אליה.

 

White Chestnut – טיפול במחשבות ודאגות רפטטיביות

כשהמוח מלא במחשבות ודאגות שחוזרות על עצמן שוב ושוב ומחדירות רגשות לחץ ומתח תמידיים, תמצית זו תעזור להפחית את אותן מחשבות ודאגות ותמנע מהן להציף את הראש שלנו. אדם שמתמודד עם מחשבות שחוזרות שוב ושוב שלא עוזבות אותו יכול לסבול מחוסר שינה ומשיח פנימי שנמשך כל הזמן. המוח שלו נובר בסיטואציות מהעבר ולא מאפשר לו להתרכז, לחשוב על דברים אחרים ולהתנהל בצורה תקינה. ה – White Chestnut תעזור לנקות את הראש ולהפחית את המחשבות והדאגות המיותרות.

 

לרכישה בחנות:

 

טיפול בפרחי באך – טיפול יעיל וטבעי

לרפואה המערבית יש אינסוף פתרונות לבעיות בריאותיות. יש גם לא מעט תרופות וכדורים שאמורים לעזור לאנשים להתמודד עם רגשות של לחץ ועצבנות, אבל יש כמה בעיות עם הפתרונות האלו שהרפואה הקונבנציונלית מציעה:

  1. כדורים אלו יכולים לעמעם את העולם הרגשי שלנו. במקום לאזן אותנו, הם פשוט הופכים אותנו לפחות רגישים ומונעים מאיתנו להיות עצמנו.
  2. חלק מהכדורים הפסיכיאטריים יכולים להיות ממכרים מאוד ולהביא איתם תופעות לוואי לא נעימות.
  3. טיפול בכדורים כאלו לא נותן פתרון בר-קיימא, אלא רק עוזר להקל זמנית על הרגשות האלו. לאחר שתפוג השפעת הכדור, נמשיך להרגיש את אותם הרגשות.

טיפול בפרחי באך במצבים הרגשיים שעליהם דיברנו היום הוא פתרון שעוזר להתמודד עם הבעיה לאורך זמן ויוצר שינוי אמיתי. במגרת טיפול פרחי באך להרגעה, יתקיים ראשית אבחון מקיף של אורח החיים, התזונה והעולם הרגשי של המטופל או המטופלת על מנת שנוכל למצוא את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הבעיה.

בעזרת נטילת אחת מהתמציות או שילוב בין כמה מהן, יחד עם למידה של דרכי התמודדות עצמית עם אותם הרגשות, אפשר ליצור שיפור משמעותי במצבים אלו וליצור עולם רגשי יציב, מאוזן וחיובי יותר.

WhatsApp
Facebook
Email
Telegram
מקרי ילדים שקרו
תוכן עניינים
עקבו אחרי בפייסבוק
לקוחות מספרים
יש לכם שאלה?
רוצים להתייעץ איתי?
שרון אזולאי