טיפול בדיכאון באמצעים טבעיים

Depression, teen depression, pain, suffering, tunnel

טיפול בדיכאון עם פרחי באך

 

דיכאון הוא כנראה אחד המצבים הנפשיים והרגשיים הקשים ביותר שאדם יכול להגיע אליהם. לפעמים גם אנחנו אומרים שאנחנו בדיכאון, בדאון או שאנחנו עצובים – אבל יש הבדל גדול בין אדם שמרגיש עצוב או "מבואס" באופן זמני, לבין אדם מדוכא.

 

בשונה מעצבות זמנית שיכולה להופיע בגלל אירוע ספציפי או סיטואציה מסויימת, הדיכאון מתאפיין בתסמינים קבועים וכרוניים שלא בהכרח מופיעים בעקבות טריגר. ההבדל נובע גם מכך שהדיכאון לא מושפע בקלות מגורמים חיצוניים. בעוד שאפשר לעודד אדם עצוב ולהסיח את דעתו עם פעילות מהנה – עם אדם מדוכא הטריק הזה בדרך כלל לא עובד.

 

הסיבה לכך היא שהדיכאון מגיע מבפנים, גם אם הוא נגרם בעיקר בגלל מרכיב חיצוני, והדיכאון בדרך כלל מלווה בתחושות ומחשבות פנימיות שליליות. תסמינים נפוצים של אנשים הסובלים מדיכאון הם מחשבות ורגשות כמו האשמה עצמית, הרגשה של חוסר ערך עצמי, ביטחון עצמי ירוד, חוסר מוטיבציה, עייפות כרונית וראייה צרה ופסימית על העולם.

 

אבל למה בכלל צריך פרחי באך? האם הטיפול בדיכאון ברפואה המערבית לא עושה את העבודה? ואילו תמציות באך הכי מתאימות לטיפול בדיכאון?

 

כדורים נוגדי דיכאון – התמכרות ותלות 

 

אין שום ספק שהרפואה המערבית העכשווית היא אחת ההתקדמויות הכי גדולות שהמין האנושי עשה אי פעם. היא מאפשרת למיליוני אנשים להתמודד בקלות עם מחלות שבעבר מחו אוכלוסיות שלמות, מחסנת את הילדים שלנו מפני מגפות קטלניות ומאפשרת לנו לחיות חיים נוחים, בריאים וארוכים.

 

אבל כשזה מגיע למצבים נפשיים, הרפואה המערבית מציעה פתרונות שיכולים להתברר כבעיתיים מאוד עבור מטופלים רבים. המטופלים מגיעים לפסיכיאטר בגלל דיכאון ממנו הם סובלים, ולרוב הוא רושם להם כדור כלשהו. בדרך כלל אלו כדורים כמו ציפרמיל, ציפרלקס ופרוזק הניתנים במינונים נמוכים לשם התחלה.

 

באחוז גבוה מהמטופלים והמטופלות, יש הקלה משמעותית במצב הנפשי ואיכות החיים עולה.

אבל עם תחילת הטיפול בכדורים האלו, חלק מהמטופלים גם חווים תופעות לוואי לא נעימות. למרות זאת, אפשר לטעון שהיום שתופעות הלוואי קלות יותר מבעבר ושיש מגוון רחב של תרופות ושכל אחד יכול למצוא את התרופה שמתאימה לו.

 

הבעיה האמיתית מתחילה כאשר האדם מתרגל לתרופה. רבים מהמטופלים נדרשים למינונים גבוהים יותר כעבור זמן קצר. במקרים אחרים, הגוף שלהם מתמכר לתרופה ולא יכול להתקיים בלעדיה – והם הופכים תלויים בכדורים שלהם. חשוב להבין שמדובר כאן בחומרים שמשפיעים על המוח ודורשים טיפול קבוע ועקבי ולכן עבור רבים הפתרון הזה לא בר קיימא.

 

תופעות הגמילה מתרופות אלו יכולות להיות מאוד קשות ולעתים קרובות הדיכאון חוזר, וחמור מאי פעם. מסיבה זו, ומהסיבה שלא כולם רוצים לקחת כדורים כאלו באופן קבוע – יש ביקוש גדול לפתרון טבעי, וכאן נכנסים לתמונה פרחי הבאך.

 

טיפול בפרחי באך – פתרון טבעי ויעיל לדיכאון 

 

תמציות הבאך הן תמציות שפותחו על ידי אדוארד באך, רופא והומאופט בריטי. התמציות המיוצרות מצמחים ופרחים אשר עוברים תהליך מיצוי. את 38 התמציות השונות ד"ר באך פיתח בשנות ה – 30, במטרה לספק טיפול טבעי המתבסס על שימוש בסגולותיו של הטבע.

 

כל תמצית מורכבת מצמחים ופרחים שונים ולכל אחת ייעוד משלה. תמצית אחת מטפלת בהתמודדות עם פחדים וחרדות ממקור לא ידוע, השנייה מחזקת את הביטחון העצמי ותמצית אחרת מעלימה מחשבות שליליות.

בדומה לחוויה של חרדה למשל, דיכאון הוא מצב נפשי שמגיע בצורות רבות וברמות אינטנסיביות שונות. יש דיכאונות שמשתקים אותך, מדביקים אותך למיטה וגורמים לך לבכות ללא הפסקה. בצד השני של הסקאלה, יש גם דיכאונות שיאפשרו לך להמשיך לחיות, אבל ימנעו ממך להנות מפעילויות מהן אתה רגיל להנות.

 

יש לא מעט תמציות באך שיכולות לעזור במצב של דיכאון ולהביא לשיפור משמעותי. בפגישה עם מטפל או מטפלת המתמחים בפרחי באך, הם יוכלו לאבחן את מקור הדיכאון שלך, את רמת החומרה שלו ואת התסמינים המלווים אותו. לאחר האבחון, הטיפול יותאם עבורך בצורה אישית, עם התמציות הנכונות והמינונים המדוייקים. אין כאן פתרון אחד שמתאים לכולם, והמטפל או המטפלת יוודאו שתקבל טיפול שיעזור לך להתמודד עם הדיכאון שלך בצורה האפקטיבית ביותר.

 

כמו שאמרתי, יש הרבה תמציות לטיפול בדיכאון והנה כמה מהתמציות שמתאימות לטיפול במצב זה. כל אחת מהתמציות מתאימה לטיפול בדיכאון שמתבטא בצורה שונה ומתאפיין ברמת השפעה שונה על האדם.

 

Mustard – לדיכאון שמופיע ללא סיבה    

 

תמצית זו מתאימה לאחד ממצבי הדיכאון הנפוצים ביותר, שהוא דיכאון שמופיע ונעלם ללא סיבה ממשית וללא הסבר ברור. זה כנראה גם אחד ממצבי הדיכאון הכי מתסכלים עבורנו, כי אנחנו לא מבינים למה אנחנו מרגישים כמו שאנחנו מרגישים, ולא יכולים לשים את האצבע על מקור הבעיה.

 

תמצית ה – Mustard עוזרת לשפר את מצב הרוח הירוד ולהעלים את העגמומיות שבה מאופיינים דיכאונות מסוג זה. היא גם עוזרת לנו לראות את מה שטוב בחיים שלנו, וזה יעיל מאוד בהתחשב בכך שמדובר בדיכאון שמופיע למרות שמבחינה אובייקטיבית אין לנו שום סיבה להיות בדיכאון.

 

ELM – לדיכאון הנגרם מהרגשת חוסר מסוגלות

 

לעתים הדיכאון שלנו מופיע בגלל שיש לנו אחריות גדולה והרגשה שאנחנו לא יכולים לעמוד בה.
בדיוק בשביל זה נוצרה תמצית ה – ELM. תמצית זו תשיב את הביטחון העצמי ביכולות שלך, תשפר את תחושת המסוגלות שלך לעמוד במשימה ותפיג את הדיכאון והתסכול.

 

באופן ספציפי יותר, התמצית מיועדת לאנשים שעושים עבודה שהם מאמינים בה, לוקחים על עצמם אחריות רבה והולכים בדרך קשה אך מתגמלת. אנשים כאלו נוטים להצליח במה שהם עושים ומשפרים את העולם על ידי העבודה שלהם. אך לעתים, העול הכבד ואחריות הגדולה הם קצת יותר מדי, אפילו עבור האנשים הכי מוצלחים שאנחנו מכירים, וגם הם יכולים לחוות תקופות של חוסר מוטיבציה, פסימיות ודחיינות. תמצית זו תעזור להם להמשיך בדרך שלהם, תשיב להם את המוטיבציה ותאפשר להם לחזור לעבודה החשובה.

 

Hornbeam – לדיכאון שמתאפיין בעייפות ותשישות בהתחלת משימות

 

תמצית זו מתאימה למי שמתמודד עם דיכאון קל יחסית המתאפיין בעיקר בהרגשה של חוסר מוטיבציה, כוח רצון ובעייפות כרונית. עבור אנשים הסובלים מדיכאון מסוג זה יש מחסום אדיר בהתחלת משימות ובהשלמת המטלות הנדרשות מהם.

 

יש סיבה לכך שהכינוי של התמצית הוא, בתרגום חופשי לעברית, התרופה לשביזות יום א’. התמצית מיועדת למי שלא מרגיש שהוא יכול להתמודד עם היום שמחכה לו ועם עומס הדרישות בהן הוא צריך לעמוד.

היא עוזרת לאלו שמרגישים עייפים בתחילת היום לפתוח את היום בצורה אופטימית ואנרגטית שתאפשר להם "להתניע" בקלות ובלי ההתנגדות הפנימית האדירה איתה הם מתמודדים בדרך כלל.

 

Star Of Bethlehem – לדיכאון שנגרם מהלם, שוק וטראומה

 

תמצית כוכב בית לחם יכולה לשפר בצורה משמעותית דיכאון חמור הנגרם בגלל אירוע טראומטי הגורם לנו להיות בהלם טוטאלי. מקרים נפוצים בהם התמצית ניתנת הם מוות של אדם קרוב כמו הורה, בן או בת זוג וילד, ומקרים כמו פיטורים מעבודה קבועה בה עבדנו לאורך שנים או אבידה כלכלית משמעותית.

 

התמצית עוזרת לאדם לקבל את האובדן, לצאת מהשוק אליו הוא נכנס ולהגיע למצב בו הוא מצליח לחשוב בבהירות. התמצית נחשבת ככזו שמשמשת כנחמה עבור מי שנמצא במצב קשה מאוד.

 

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב print
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

מקרי ילדים שקרו

עקבו אחרי בפייסבוק

לקוחות מספרים

מקרים שקרו​

טיפול בתופעות גיל המעבר

טיפול בפרחי באך בתופעות גיל המעבר גיל המעבר אצל נשים, המתרחש לרוב בסוף שנות הארבעים או תחילת שנות החמישים, מלווה בשינויים הורמונליים ובין היתר: ירידה בייצור של הורמון הפרוגסטרון, וירידה

טיפול בחרדות באמצעות פרחי באך

טיפול בחרדות באמצעות תמציות

טיפול בחרדות באמצעות פרחי באך – יש חיה כזו חרדה, על סוגיה השונים, עלולה לגרום לפגיעה משמעותית באיכות החיים, לנידוי חברתי ואף לסבל גופני ממשי. החדשות הטובות הן, שבאמצעות טיפול

טיפול בפרחי באך נגד פחד מחיות

פוחדים מחיות? יש לנו את הטיפול המושלם עבורכם  אם יש לכם פחד מחיות או חרקים, הטיפולים בתמציות הבאך יכולים להיות הנשק הסודי שלכם, זה שישנה את התמונה לחלוטין ויפחית בצורה

טיפול בבעיות שינה

על טיפול בבעיות שינה ועייפות

טיפול בבעיות שינה – הסוד הוא בפרחים כמעט לכל אחד ואחת מאתנו יוצא להתמודד מעת לעת עם מצבים של עייפות, כאשר לעיתים יש למצב זה סיבה ברורה, כמו קושי להירדם

טיפול בפרחי באך לרגישות יתר

רגישים מאוד? נפגעים בקלות? לפרחי הבאך יש איך לעזור לכם כשאתם רואים סצנה עצובה בסרט אתם מרגישים אמפתיה כלפי הדמויות עד כדי כאב? מצבים מלחיצים ומקומות עמוסים גורמים לכם להרגיש