טיפול טבעי בדיכאון

טיפול בדיכאון
תוכן עניינים

דיכאון הוא כנראה אחד המצבים הנפשיים והרגשיים הקשים ביותר שאדם יכול להגיע אליהם. לפעמים גם אנחנו אומרים שאנחנו בדיכאון, בדאון או שאנחנו עצובים – אבל יש הבדל גדול בין אדם שמרגיש עצוב או “מבואס” באופן זמני, לבין אדם מדוכא. החדשות הטובות הן שבאמצעות טיפול טבעי בדיכאון, המבוסס על פרחי באך, אפשר לחולל מהפכה של ממש בחיים.

המורכבות שבבסיס הדיכאון

בשונה מעצבות זמנית שיכולה להופיע בגלל אירוע ספציפי או סיטואציה מסוימת, הדיכאון מתאפיין בתסמינים קבועים וכרוניים שלא בהכרח מופיעים בעקבות טריגר. לא תמיד יש סיבה ברורה לתחושת הדיכאון שלנו, ולפעמים הגולה בגרון והמועקה על הלב פשוט משתלטים עלינו בלי שום סיבה ובלי שום שליטה. הדיכאון מגיע מבפנים, גם אם הוא נגרם בעיקר בגלל מרכיב חיצוני, ומלווה בדרך בתחושות ומחשבות פנימיות שליליות.

תסמינים נפוצים של אנשים הסובלים מדיכאון הם מחשבות ורגשות כמו האשמה עצמית, הרגשה של חוסר ערך עצמי, ביטחון עצמי ירוד, חוסר מוטיבציה, תשישות ועייפות כרונית וראייה פסימית על העולם. אבל למה בכלל צריך טיפול טבעי בדיכאון, ועד כמה הוא אפקטיבי? האם הטיפול בדיכאון ברפואה המערבית באמצעות תרופות לא עושה את העבודה?

תמציות פרחי באך לרכישה:
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.

טיפול טבעי בדיכאון- הגיע הזמן לזרוק את הכדורים

אין שום ספק שהרפואה המערבית העכשווית היא אחת ההתקדמויות הכי גדולות שהמין האנושי עשה אי פעם. היא מאפשרת למיליוני אנשים להתמודד בקלות עם מחלות שבעבר מחקו אוכלוסיות שלמות, מחסנת את הילדים שלנו מפני מגפות קטלניות ומאפשרת לנו לחיות חיים נוחים, בריאים וארוכים.

אבל כשזה מגיע למצבים נפשיים, הרפואה המערבית מציעה פתרונות שיכולים להתברר כבעיתיים מאוד עבור מטופלים רבים. המטופלים מגיעים לפסיכיאטר בגלל דיכאון ממנו הם סובלים, ולרוב הוא רושם להם כדור כלשהו. בדרך כלל אלו כדורים כמו ציפרמיל, ציפרלקס ופרוזק הניתנים במינונים נמוכים לשם התחלה, כאשר רבים מהמטופלים נדרשים למינונים גבוהים יותר כעבור זמן קצר. באחוז גבוה מהמטופלים והמטופלות, יש הקלה משמעותית במצב הנפשי ואיכות החיים עולה. אבל עם תחילת הטיפול בכדורים האלו, חלק מהמטופלים גם חווים תופעות לוואי לא נעימות. חשוב להבין שמדובר כאן בחומרים שמשפיעים על המוח ודורשים טיפול קבוע ועקבי, ולכן עבור רבים הפתרון הזה לא מתאים. הפיתרון המתאים בשביל סוג אנשים אלו הוא טיפול טבעי בדיכאון.

בעיה נוספת מתחילה כאשר האדם מתרגל לתרופה. במקרים אחרים, הגוף שלהם מתמכר לתרופה ולא יכול להתקיים בלעדיה – והם הופכים תלויים בכדורים שלהם. תופעות הגמילה מתרופות אלו יכולות להיות מאוד קשות ולעתים קרובות הדיכאון חוזר, וחמור מאי פעם. מסיבה זו, ומהסיבה שלא כולם רוצים לקחת כדורים כאלו באופן קבוע – יש ביקוש גדול לפתרון טבעי, במיוחד במקרים בהם יש צורך למצוא טיפול טבעי בדיכאון קליני או ממושך.

טיפול טבעי בדיכאון – יעיל ובטוח

תמציות הבאך הן תמציות שפותחו על ידי אדוארד באך, רופא בריטי במטרה לספק טיפול טבעי המתבסס על שימוש בסגולותיו של הטבע. 38 התמציות שהוא מצא המיוצרות מצמחים ופרחים אשר עוברים תהליך מיצוי, משמשות על תקן טיפול טבעי לדיכאון. כל תמצית מורכבת מצמחים ופרחים שונים ולכל אחת ייעוד משלה: כך למשל תמצית אחת מטפלת בהתמודדות עם פחדים וחרדות ממקור לא ידוע, השנייה מחזקת את הביטחון העצמי ותמצית אחרת מעלימה מחשבות שליליות.

הרבה פעמים אנחנו מדברים על טיפול טבעי בדיכאון וחרדה כאל מקשה אחת, והאמת היא שיש בין המצבים הלא פשוטים האלה הרבה מן המשותף. בשני המקרים, מדובר במצבים נפשיים שמגיעים בצורות רבות וברמות אינטנסיביות שונות. יש דיכאונות שמשתקים אותך, מדביקים אותך למיטה וגורמים לך לבכות ללא הפסקה. בצד השני של הסקאלה, יש גם דיכאונות שיאפשרו לך להמשיך לחיות, אבל ימנעו ממך ליהנות מפעילויות מהן אתה רגיל ליהנות. בהתאם לכך ישנן לא מעט תמציות באך שיכולות לעזור במצב של דיכאון ולהביא לשיפור משמעותי. מטפל או מטפלת המתמחים בפרחי באך, יוכלו לאבחן את מקור וסוג הדיכאון שלך, את רמת החומרה שלו ואת התסמינים המלווים אותו.

לאחר האבחון, טיפול טבעי בדיכאון יותאם עבורך בצורה אישית, עם התמציות הנכונות והמינונים המדויקים. אין כאן פתרון אחד שמתאים לכולם, והמטפל או המטפלת יוודאו שתקבל טיפול שיעזור לך להתמודד עם הדיכאון שלך בצורה האפקטיבית ביותר.

טיפול טבעי בדיכאון - פרחי באך

כך תמציות יכולות לשמש טיפול טבעי בדיכאון

כמו שאמרתי, יש הרבה תמציות שיכולת להיות רלוונטיות. הנה כמה תמציות שמתאימות בשביל טיפול טבעי בדיכאון. כל אחת מהתמציות מתאימה לשמש טיפול טבעי נגד דיכאון שמתבטא בצורה שונה ומתאפיין ברמת השפעה שונה על האדם. אלו הן תמציות הבסיס, על פיהם אני מכינה את המוצרים. האפשרויות הן תמציות "מדף" בהתאם למצבים ספציפיים הזמינות בחנות שלי, או תמצית פרחי באך בהתאמה אישית מלאה, לאחר אבחון של מצב המטופל.

Mustard – טיפול טבעי בדיכאון שמופיע ללא סיבה

תמצית Mustard מתאימה לאחד ממצבי הדיכאון הנפוצים ביותר, שהוא דיכאון שמופיע ללא סיבה ממשית וללא הסבר ברור. זה כנראה גם אחד ממצבי הדיכאון הכי מתסכלים עבורנו, כי אנחנו לא מבינים למה אנחנו מרגישים כמו שאנחנו מרגישים, ולא יכולים לשים את האצבע על מקור הבעיה.

תמצית ה – Mustard העוזרת בהליך טיפול טבעי בדיכאון, משפרת את מצב הרוח הירוד ומעלימה את העגמומיות שבה מאופיינים דיכאונות מסוג זה. היא גם עוזרת לנו לראות את מה שטוב בחיים שלנו, וזה יעיל מאוד בהתחשב בכך שמדובר בדיכאון שמופיע למרות שמבחינה אובייקטיבית אין לנו שום סיבה להיות בדיכאון.

כאן תוכלו לרכוש תמצית פרחי באך אנרג'י לתחושה חיובית ואופטימית

ELM – טיפול טבעי בדיכאון הנגרם מהרגשת חוסר מסוגלות

לעתים הדיכאון שלנו מופיע בגלל שיש לנו עומס ותחושת אחריות גדולה והרגשה שאנחנו לא יכולים לעמוד בה. בדיוק בשביל זה נוצרה תמצית ה – ELM. תמצית זו תשיב את הביטחון העצמי ביכולות שלך, תשפר את תחושת המסוגלות שלך לעמוד במשימה ותפיג את הדיכאון והתסכול.

באופן ספציפי יותר, התמצית מיועדת לאנשים שעושים עבודה שהם מאמינים בה, לוקחים על עצמם אחריות רבה והולכים בדרך קשה אך מתגמלת. אנשים כאלו נוטים להצליח במה שהם עושים ומשפרים את העולם על ידי העבודה שלהם. אך לעתים, העול הכבד ואחריות הגדולה הם קצת יותר מדי אפילו עבור האנשים הכי מוצלחים שאנחנו מכירים. גם הם עלולים לחוות תקופות של חוסר מוטיבציה, פסימיות ודחיינות. תמצית זו תעזור להם בהליך טיפול טבעי בדיכאון ותסייע להמשיך בדרך שלהם, תשיב להם את המוטיבציה ותאפשר להם לחזור לעבודה החשובה. אם חשבתם על טיפול בדחיינות או בהיעדר מוטיבציה, למשל, תוכלו לנסות אותה.

Hornbeam – טיפול טבעי בדיכאון שמתאפיין בעייפות ותשישות בהתחלת משימות

תמצית זו מתאימה למי שמתמודד עם דיכאון קל יחסית המתאפיין בעיקר בהרגשה של חוסר מוטיבציה, חוסר חיות, חוסר כוח רצון ובעייפות כרונית. עבור אנשים הסובלים מדיכאון מסוג זה יש מחסום אדיר בהתחלת משימות ובהשלמת המטלות הנדרשות מהם. יש סיבה לכך שהכינוי של התמצית הוא, בתרגום חופשי לעברית, התרופה ל"שביזות יום א’".

התמצית מיועדת למי שלא מרגיש שהוא יכול להתמודד עם היום שמחכה לו ועם עומס הדרישות בהן הוא צריך לעמוד. היא עוזרת לאלו שמרגישים עייפים בתחילת היום לפתוח את היום בצורה אופטימית ואנרגטית. כזו שתאפשר להם “להתניע” בקלות ובלי ההתנגדות הפנימית האדירה איתה הם מתמודדים בדרך כלל.

כאן תוכלו לרכוש תמצית פרחי באך לעייפות וחוסר אנרגיה

Star Of Bethlehem – טיפול טבעי בדיכאון שנגרם מהלם, שוק וטראומה

תמצית זו יכולה לשפר בצורה משמעותית דיכאון חמור הנגרם בגלל אירוע טראומטי הגורם לנו להיות בהלם טוטאלי. מקרים נפוצים בהם התמצית ניתנת בשביל טיפול טבעי בדיכאון הם מוות של אדם קרוב כמו הורה, בן או בת זוג וילד, ומקרים כמו פיטורים מעבודה קבועה בה עבדנו לאורך שנים או פגיעה כלכלית משמעותית. התמצית עוזרת לאדם לקבל את האובדן, לצאת מהשוק אליו הוא נכנס ולהגיע למצב בו הוא מצליח לחשוב בבהירות. התמצית נחשבת ככזו שמשמשת כנחמה עבור מי שנמצא במצב קשה מאוד ועוזרת מאוד בשביל טיפול טבעי דיכאון.

מעוניינים לקבל ייעוץ? מחפשים תמצית פרחי באך לדיכאון? מוזמנים ליצור איתי קשר.

טיפול טבעי בדיכאון- שאלות ותשובות

טיפול טבעי בדיכאון עשוי להוציא מהתמונה את התרופות האנטי דיכאוניות, שעלולות לגרום לתופעות לוואי, לסיבוכים בעת נטילה ממושכת או להתמכרות. בנוסף, מדובר בטיפול שפשוט לשלב בשגרת החיים ומתאים למכנה משותף רחב של אנשים, לרבות אוכלוסיות הנחשבות לרגישות (ילדים, נשים בהריון, אנשים מבוגרים ועוד).
פרחי אלו עשויים להקל על הדיכאון ותסמיניו בדרכים שונות, בין אם העלמת התחושות השליליות, שיפור מצב הרוח או הפחתת העייפות. אפשר למצוא מוצרי מדף על פי התסמינים הכלליים שחווים, אבל גם להתאים אותם באופן אישי וממוקד יותר לאדם. פשוט מאוד לשלב את התמציות בשגרת החיים, עם מינימום מאמץ.
WhatsApp
Facebook
Email
Telegram
מקרי ילדים שקרו
תוכן עניינים
עקבו אחרי בפייסבוק
לקוחות מספרים
יש לכם שאלה?
רוצים להתייעץ איתי?
שרון אזולאי