טיפול בחוסר מוטיבציה בצורה טבעית

חוסר מוטיבציה
תוכן עניינים

מכירים את זה שאתם יודעים שאתם צריכים לצאת לחדר הכושר, ובמקום זה אתם נשארים בבית ואוכלים שוקולד שהביאו לכם מחו"ל לא מזמן? הטופס הזה שיושב לכם על השולחן כבר חודשיים ואתם לא מצליחים למלא? כולנו מכירים הרי חוסר מוטיבציה, ולפעמים מגיעים איתה גם דחיינות או פסימיות שמרחפת מעל ראשנו ומשכנעת אותנו שאין לנו אפילו סיבה לנסות. מה אנחנו אמורים לעשות כשזה קורה? לוותר לעצמנו? להילחם בזה ולעשות את מה שצריך להיעשות למרות זאת? בשביל זה יש טיפול בחוסר מוטיבציה.

טיפול בחוסר מוטיבציה- חדשני, טבעי ובטוח

יש אין ספור ספרים שינסו לבצע טיפול בחוסר מוטיבציה, להרים אתכם מהכיסא ולגרום לכם להתחיל להזיז עצמכם. כמו גם, גורואים שמתיימרים לגרום לכם לשנות את הדרך בה אתם רואים דברים ולהפסיק להיות עצלנים. אבל מי שניסה את הדברים האלו בפועל, יודע שלפעמים זה לא כל כך פשוט. מעבר לכך שכולם מרגישים שאין להם מוטיבציה פנימית מדי פעם, חלקנו מתמודדים עם הבעיה הזו באופן יום יומי וצריכים לקבל טיפול מקצועי שיעזור לנו לשנות דפוסי מחשבה והתנהגות שלנו.

אם אתם מתמודדים עם חוסר מוטיבציה לחיים ומרגישים שאתם פסימיים, או סתם היעדר חשק לבצע פעולות חשובות ובסיסיות – אין לכם מוטיבציה לספורט, למשל, או מוטיבציה בעבודה – יכול להיות שתמציות זה בדיוק מה שאתם צריכים.

תמציות פרחי באך לרכישה:
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.

 

טיפים שיעזרו לכם נגד חוסר מוטיבציה

עם מצבים מנטליים בהם האדם רוצה לראות שינוי בדרך החשיבה ובדרך הפעולה, השימוש בעזרה חיצונית יחד עם עזרה פנימית ועצמית הוא השילוב המנצח. במקרה שלנו, דרך יעילה מאוד בה אנחנו יכולים ליצור שינוי משמעותי במצבנו תהיה טיפול בחוסר מוטיבציה עם תמציות ייחודיות שייסיעו לנו להתמודד מנטלית עם הבעיה יחד עם עבודה עצמית שדרכה נוכל לשנות את הדרך שבה אנחנו רואים את הדברים ומתמודדים איתם.

הטיפול יעיל כשלעצמו, אך הוא יכול להיות יעיל אפילו יותר אם תסתכלו על הדברים קצת אחרת, ותעזרו לעצמכם לעשות שינוי מבפנים. הנה כמה דברים שיעזרו לכם בימים הקשים האלו שאתם פשוט חסרי אנרגיה ולא מצליחים להיות פרודוקטיביים:

1. הכריחו את עצמכם להתחיל – טיפול בחוסר מוטיבציה זה אולי נשמע טיפשי, אבל לא פעם הקושי עובר ברגע שפשוט מתחילים לעשות. אם אתם לא מסוגלים לחשוב על הריצה הזו שהבטחתם לעצמכם שתעשו, שימו בגדי ספורט שלכם וצאו לרוץ. אם יש לכם פרוייקט בעבודה שאתם לא יודעים מאיפה להתחיל, שבו עם דף ותתחילו לתכנן אותו. ואם חסרה לכם מוטיבציה ללמידה, זה בדיוק הזמן לפתוח מחברת או מחשב נייד. בדרך כלל אחרי כמה דקות, הרגשות שמנעו מכם לבצע את מה שאתם רוצים לעשות נעלמים כלא היו. זה יכול להיות יופי של טיפול, אפילו לבעיה כרונית.

2. תרשו לעצמכם להתחיל מחדש – גם אם זה באמצע היום, ובראש שלכם כבר קטלגתם את זה כיום גרוע שבו לא תצליחו לעשות שום דבר, תרשו לעצמכם להתחיל את היום מחדש. תאמרו לעצמכם שמה שהיה עד עכשיו לא משנה, ואל תיפלו למלכודת שגורמת לכם לשכנע עצמכם שאין לכם יכולת לעשות זאת, שאתם עצלנים וחסרי מוטיבציה. זכרו כי במסגרת טיפול בחוסר מוטיבציה, מה שמגדיר מי אתם זה הפעולות שלכם, והפעולות שלכם נשלטות על ידי המחשבות שלכם. אם תמשיכו להגיד לעצמכם ש"אין לכם כוח", במוקדם או במאוחר כנראה שבאמת תהפכו לכאלה. אם תתמלאו מוטיבציה לירידה במשקל, לדוגמה, גדלים הסיכויים שתבצעו את הפעולות שיסייעו לכם בכך.

3. התחילו במשימות קטנות – יש לנו מנגנון במוח שנותן לנו סוג של פרס בכל פעם שאנחנו מצליחים לעשות משהו. המנגנון הזה לא מאוד מתוחכם, ואתם יכולים להשתמש בו לטובתכם. אם אתם מתקשים לבצע משימות גדולות ומפחידות שלכם, התחילו בקטן. נקו את הסלון, החדר שלכם או תירשמו לחוג היוגה הזה שרציתם להירשם אליו בשנה האחרונה. כל ביצוע משימה קטנה כזו יפריש לכם דופמין במוח, חלק מרכזי בתהליך טיפול בחוסר מוטיבציה ושיפור התחושה. אז תתחילו להעיף משימות קטנות, סמנו בוי או מחקו משימות שביצעתם ולאט לאט תתקדמו משם למשימות הגדולות יותר.

4. עשו משהו טוב בשביל עצמכם – בכל יום אתם במלחמה פנימית שבה אתם צריכים לשכנע עצמכם לעשות הרבה דברים שאתם לא תמיד רוצים לעשות. שלא תבינו לא נכון, זו גישה נכונה, לא תמיד אנחנו רוצים להכין מצגת בעבודה או להגיש דו"ח למס הכנסה, אבל יש דברים שחייבים לעשות. טיפול בחוסר מוטיבציה יכול לסייע לכם בכך.

אבל בימים שאתם לא מצליחים לנצח, לשחרר לרגע יכול דווקא להיות הדבר הזה שיעשה הבדל. אז איך הופכים ימים גרועים לימים טובים ומקבלים מרץ הדרוש לנו? איך נלחמים בדימוי עצמי נמוך לפני שמחפשים טיפול בחוסר מוטיבציה? עושים משהו שאוהבים. יוצאים לטיול בפארק אם אפשר, עושים קצת ספורט כדי להזרים הורמונים "שמחים" בגוף או מתקשרים לחבר או חברה שתמיד כיף לנו לדבר איתם. לפעמים קצת חמלה עצמית זה מה שנדרש.

לא מצליחים להניע? טיפול בחוסר מוטיבציה עם תמצית Hornbeam

טיפול בחוסר מוטיבציה יעיל כטיפול במצבים רגשיים ונפשיים רבים, ותמצית ה–hornbeam היא כנראה התמצית שמתאימה בצורה הטובה ביותר למצבים בהם עולים רגשות חוסר המוטיבציה.

חיי היום יום שלנו מלאים במטלות ומשימות שאנחנו חייבים לבצע: פרוייקטים בעבודה, עבודות בית, שיחות תמיכה לחברים, בילוי עם הילדים – וזה עוד לפני שדיברנו על התקלה באוטו שמחייבת אותנו לשנות סדר יום ולנסוע למוסך או המטרות האישיות שלנו שדורשות גם הן לא מעט זמן והשקעה.

מספיק לדעת מה הכינוי של תמצית ה – Hornbeam בשביל להבין שהתמצית מתאימה בדיוק עבור טיפול בחוסר מוטיבציה ושגרה- נוגדן יום ראשון, או באנגלית "Monday Blues" הוא הכינוי הכמעט רשמי של התמצית הזו. התמצית מפיגה מחשבות של חוסר מוטיבציה לבצע משימה או מטלה עוד לפני שהתחלנו לבצע אותה. לפעמים חוסר המוטיבציה שלנו מתעוררת בזמן הפעילות, ולמצב כזה נעדיף להשתמש בתמצית ה – Olive, אבל כאשר הרגשות האלו הם מעצם התחלת המשימה שלנו, Hornbeam זו התמצית המושלמת.

טיפול בחוסר מוטיבציה- תסמינים

טיפול בחוסר מוטיבציה מטפל בתסמינים שפוגעים ביכולת שלנו להיות פרודקטיבים ויעילים כמו:

  • מלחמה פנימית בין ידיעה שצריך לעשות את המשימה, אל מול התנגדות חזקה שמורה לנו לא להתקרב למשימה שצריכה להתבצע.
  • עצלנות שמונעת מאיתנו להתקדם בסדר היום שלנו
  • חוסר מיקוד ונטייה לדחות את מה שאפשר, שגורמים לנו לבזבז זמן על דברים כמו גלילה חסרת מטרה בפייסבוק וגלישה באינטרנט.
  • חוסר מוטיבציה להתחיל לפעול.
  • חוסר אמונה לגבי היכולת שלנו להצליח במה שאנחנו צריכים לעשות.
  • ראייה פסימית על המצב שגורמת לכל אתגר קטן להיראות כמו אתגר ענק.

אם אתם צריכים דחיפה באמצעות טיפול בחוסר מוטיבציה שתביא לכם מוטיבציה גבוהה ותעזור לכם להתחיל להשיג יעדים ולמחוק דברים מרשימת המטלות שלכם, נסו טיפול עם תמצית ה – Hornbeam, ותראו איך הדברים מתחילים להשתנות.

 נסו טיפול בחוסר מוטיבציה עם תמצית ה-Olive

תמצית ה – Olive עוזר בתהליך טיפול בחוסר מוטיבציה, אבל תמצית זו מיועדת לאנשים שלא מצליחים להמשיך לפעול ולסיים משימות בגלל תשישות אמיתית וחוסר מוטיבציה משוועת. התמצית מתאימה לסטודנטים שלומדים בצורה אינטנסיבית מאוד, אנשים שעוברים תקופה לחוצה וקשה בעבודה וגם עבור מי שמרגיש פסימי וחסר מוטיבציה אחרי שעבר מחלה קשה או משבר אישי.

במצבים כמו אלו, אנחנו נוטים להרגיש עייפות פיזית ונפשית וחוסר ריכוז שמעמידים בפנינו אתגר גדול כשאנחנו צריכים לעמוד במחוייבויות שלנו, בין אם זה להגיש פרוייקט עד לדד ליין מוגדר, להגיע מוכן למבחן או לצאת לריצה הקבועה שלנו. תמצית האוליב תשיב לאדם את החיוניות שלו, רוח החיים וההתלהבות שיגרמו לו להרגיש עירני, מסוגל וחזק, גם מנטלית וגם פיזית.

הערה אחרונה לסיום: זכרו כי חוסר מוטיבציה אינו גזרה משמיים, אלא מצב רגשי שניתן לשינוי בעזרת טיפול בחוסר מוטיבציה בצורה הנכונה. אז התחילו בטיפול, ואל תיתנו למחשבות הרעות לנצח אתכם, ואתם בדרך הנכונה.

WhatsApp
Facebook
Email
Telegram
מקרי ילדים שקרו
תוכן עניינים
עקבו אחרי בפייסבוק
לקוחות מספרים
יש לכם שאלה?
רוצים להתייעץ איתי?
שרון אזולאי