טיפול בהפרעות קשב וריכוז דרך הפרחים

טיפול בהפרעות קשב וריכוז
תוכן עניינים

טיפול בהפרעות קשב וריכוז

בשנים האחרונות, קיימת מודעות גדולה לנושא של הפרעות קשב וריכוז. מודעות זו גורמת להורים ולאנשי חינוך להיות ערניים לתסמינים השונים של ההפרעה, ולהפנות יותר ויותר ילדים לאבחונים רלוונטיים. אז זה אומנם נכון שצרת רבים איננה מהווה נחמה ואף לא חצי נחמה, וגם לא העובדה שכיום, מספר המתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז הוא גבוה במיוחד. כי עדיין, לא תמיד פשוט למצוא את הדרך היעילה והמתאימה ביותר לטיפול בהפרעה.

טיפול בהפרעות קשב וריכוז מתבצע ברוב המקרים באמצעות כדורים כמו ריטלין וקונצרטה, אך לצד הטיפול התרופתי, ניתן למצוא עוד מגוון רחב של שיטות ודרכים לטיפול בהפרעה כמו: טיפול פסיכולוגי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי ועוד מגוון רחב של סוגי טיפולים. אחד מהטיפולים בהפרעות קשב וריכוז שהמודעות לתועלות שהוא טומן בחובו רק הולכת ועולה בתקופה האחרונה הוא טיפול בהפרעות קשב וריכוז באמצעות פרחי באך – טיפול אשר יכול להינתן כתוספת לטיפול אחר, או בפני עצמו.

לרכישת תמציות פרחי באך בחנות:

תסמינים ואבחון

בכדי ליהנות מטיפול יעיל בהפרעות קשב וריכוז, חשוב בשלב הראשון לדעת לזהות את ההפרעה, וזאת באמצעות היכרות עם הסימפטומים המאפיינים אותה ובין היתר: רגישות לגירויים, קושי בקבלת החלטות, קושי בדחיית סיפוקים, תנודות רגשיות קיצוניות, חוסר שקט, נטייה לאבד דברים, קושי בהתארגנות, קושי בהשלמת משימות והרשימה עודנה ארוכה.

כאשר מזהים את התסמינים הללו, השלב הבא יהיה פנייה לאבחון מקצועי – יש לציין שתסמינים אלו יכולים להוות סימן גם למצבים אחרים ולא בהכרח רק להפרעות קשב וריכוז, לכן, החשיבות הגבוהה של האבחון. האבחון מבוצע על ידי איש מקצוע המוסמך לבצע סוג זה של אבחון, ברוב המקרים מדובר באבחון ממוחשב כמו: TOVA, MOXO ואבחונים אחרים.

טיפול בהפרעות קשב וריכוז באמצעות פרחי באך

היתרון הגדול ביותר של פרחי באך כאמצעי טיפול בהפרעות קשב וריכוז, טמון בעובדה שמדובר בטיפול טבעי – רבים חוששים מתופעות הלוואי השונות אשר טמונות בנטילת הכדורים השונים אשר נחשבים לטיפול הנפוץ ביותר בהפרעה – יחד עם זאת, חשוב לציין כי טיפול בפרחי באך יכול לשמש גם כטיפול נלווה לטיפול באמצעות כדורים כמו קונצרטה וריטלין.

טיפול בהפרעות קשב וריכוז באמצעות פרחי באך מתחיל בהליך אבחון מקיף, שייעודו התאמת הטיפול באופן פרטני למטופל – התאמת הטיפול מותאמת לגיל המטופל, לתסמינים איתם הוא מתמודד ולסוג הקשיים אותם הוא חווה כתוצאה מאותה ההפרעה. הטיפול מבוסס בראש ובראשונה על תמציות העשויות מפרחי באך אותם יש ליטול מספר פעמים ביום, בכל יום.

מעבר לכך, הטיפול יכלול במקרים רבים גם טיפול תזונתי – שינוי התזונה והורדת מרכיבים שונים מהתפריט, יכולה גם היא לתרום להשגת התוצאות של הטיפולים. כמובן, שבכדי ליהנות מתוצאות איכותיות ומטיפול אפקטיבי בהפרעות קשב וריכוז, חשוב לבחור בצורה מוקפדת ומושכלת את המטפל, ולוודא שיש ברשותו את הכלים, הניסיון והידע, להתאים את הטיפול האפקטיבי ביותר בנושא של הפרעות קשב וריכוז למטופלים בגילאים שונים, וכמו כן גם טיפול בביישנות, טיפול בכעסים ועוד.

טיפול בהפרעות קשב וריכוז

WhatsApp
Facebook
Email
Telegram
מקרי ילדים שקרו
תוכן עניינים
עקבו אחרי בפייסבוק
לקוחות מספרים
יש לכם שאלה?
רוצים להתייעץ איתי?
שרון אזולאי