פרחי באך קשב וריכוז: טיפול טבעי שמשנה את החוקים

פרחי באך קשב וריכוז
תוכן עניינים

כדי להבין את היתרונות של פרחי באך לבעיות קשב וריכוז ולענות על השאלה למה כדאי לשקול טיפול פרחי באך קשב וריכוז, חשוב להבין מול מה בדיוק אנחנו מתמודדים ומהן האלטרנטיבות הטיפוליות. בשנים האחרונות, קיימת מודעות גדולה לנושא של הפרעות קשב וריכוז. מודעות זו גורמת להורים ולאנשי חינוך להיות ערניים לתסמינים השונים של ההפרעה, ולהפנות יותר ויותר ילדים לאבחונים רלוונטיים. אז זה אומנם נכון שצרת רבים איננה מהווה נחמה ואף לא חצי נחמה, וגם לא העובדה שכיום, מספר המתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז הוא גבוה במיוחד. כי עדיין, לא תמיד פשוט למצוא את הדרך היעילה והמתאימה ביותר בה ניתן לסמן וי על המשימה של טיפול בהפרעות קשב וריכוז.

טיפול בהפרעות קשב וריכוז מתבצע ברוב המקרים באמצעות כדורים כמו ריטלין וקונצרטה, אך לצד הטיפול התרופתי, ניתן למצוא עוד מגוון רחב של שיטות ודרכים לטיפול בהפרעה כמו: טיפול פסיכולוגי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי ועוד מגוון רחב של סוגי טיפולים. אחד מהטיפולים בהפרעות קשב וריכוז שהמודעות לתועלות שהוא טומן בחובו רק הולכת ועולה בתקופה האחרונה הוא טיפול בהפרעות באמצעות פרחי באך קשב וריכוז – טיפול אשר יכול להינתן כתוספת לטיפול אחר, או בפני עצמו.

לרכישת תמציות פרחי באך קשב וריכוז ועוד בחנות:
-17%

פרחי באך לטיפול בבעיות קשב וריכוז

תמציות פרחי באך לרכישה:
-17%
-17%
-17%
-17%
250.00
-17%

בחינת תסמינים ואבחון הקושי

במטרה ליהנות מטיפול יעיל ככל שניתן בהפרעה, עוד לפני שמחליטים האם לנקוט בטיפול פרחי באך קשב וריכוז, חשוב בשלב הראשון לדעת לזהות את התופעה באופן מלא. הדבר נעשה באמצעות היכרות עם הסימפטומים המאפיינים אותה ובין היתר: רגישות לגירויים, קושי בקבלת החלטות, קושי בדחיית סיפוקים, תנודות רגשיות קיצוניות, חוסר שקט, נטייה לאבד דברים, קושי בהתארגנות, קושי בהשלמת משימות והרשימה עודנה ארוכה.

כאשר מזהים את התסמינים הללו, השלב הבא יהיה פנייה לאבחון מקצועי. יש לציין שתסמינים אלו יכולים להוות סימן גם למצבים אחרים ולא בהכרח רק להפרעות קשב וריכוז, לכן, לא בהכרח דורשים טיפול פרחי באך קשב וריכוז, ואולי יש לבצע טיפול בפרחי באך מסוג אחר, המיועד לבעיה אחרת, ומכאן עולה החשיבות הגבוהה של האבחון. האבחון מבוצע על ידי איש מקצוע המוסמך לבצע סוג זה של אבחון, ברוב המקרים מדובר באבחון ממוחשב כמו: TOVA, MOXO ואבחונים אחרים.

היתרונות של פרחי באך קשב וריכוז

כשמדברים על טיפול בקשב וריכוז, רוב האנשים מעלים לנגד עיניהם, באופן כמעט אוטומטי את התרופות המקובלות – ובעיקר ריטלין או קונצרטה, והם עושים זאת מבלי לקחת בחשבון את האפשרות של פרחי באך קשב וריכוז. לגבי יעילות הטיפולים, לא ניתן לספק תשובה חד משמעי, בין השאר מכיוון שהתרופות משפיעות על כל אדם בצורה אחרת. מה שחשוב לא פחות, ושאין לגביו ספק, הוא שתרופות אלה טומנות בחובם תופעות לוואי שעלולות להיות חמורות בטווח הקצר או הארוך. מדובר כאן בפגיעות אפשריות במישור הפיזי, הרגשי, הקוגניטיבי ועוד. זאת לצד פגיעה ביכולותיו ובהישגיו של הילד במישורים השונים, דוגמת על ספסל הלימודים. הדבר עלול "לבטל" את יתרונות הטיפולים, ולהביא לכך שרבים יחפשו אחר טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז. כאן בדיוק פרחי באך נכנסים לתמונה.

היתרון הגדול ביותר של טיפול פרחי באך קשב וריכוז, טמון בעובדה שמדובר בטיפול טבעי – רבים חוששים מתופעות הלוואי השונות אשר טמונות בנטילת הכדורים השונים אשר נחשבים לטיפול הנפוץ ביותר בהפרעה – יחד עם זאת, חשוב לציין כי טיפול בפרחי באך יכול לשמש גם כטיפול נלווה לטיפול באמצעות כדורים כמו קונצרטה וריטלין.

טיפול פרחי באך קשב וריכוז: כך עושים את זה נכון

טיפול באמצעות פרחי באך קשב וריכוז מתחיל בהליך אבחון מקיף, שייעודו התאמת הטיפול באופן פרטני למטופל – התאמת הטיפול מותאמת לגיל המטופל, לתסמינים איתם הוא מתמודד ולסוג הקשיים אותם הוא חווה כתוצאה מאותה ההפרעה. הטיפול מבוסס בראש ובראשונה על תמציות העשויות מפרחי באך אותם יש ליטול מספר פעמים ביום, בכל יום, בצורה פשוטה המאפשרת שילוב מיטבי בשגרת היום-יום. ניתן למצוא תמציות מוכנות אותן אפשר להתאים לבעיה הכללית, דוגמת התמצית הייעודית עבור בעיות קשב וריכוז שתמצאו בחנות שלי. לצד זה, קיימת עבורכם אפשרות להזמין תמצית בהתאמה אישית מלאה, בהתאם לתסמינים הנקודתיים שאתם חווים ועל פי המאפיינים האישיים שלכם.

מעבר לכך, טיפול פרחי באך קשב וריכוז יכלול במקרים רבים גם טיפול תזונתי – שינוי התזונה והורדת מרכיבים שונים מהתפריט, יכולה גם היא לתרום להשגת התוצאות של הטיפולים. כמובן, שבכדי ליהנות מתוצאות איכותיות ומטיפול אפקטיבי בהפרעות קשב וריכוז, חשוב לבחור בצורה מוקפדת ומושכלת את המטפל, ולוודא שיש ברשותו את הכלים, הניסיון והידע, להתאים את הטיפול האפקטיבי ביותר בנושא של הפרעות קשב וריכוז למטופלים בגילאים שונים, וכמו כן גם טיפול בביישנות, טיפול בכעסים ועוד.

 

טיפול בהפרעות קשב וריכוז

פרחי באך קשב וריכוז – שאלות ותשובות

ברפואה הקונבנציונלית, עיקר הטיפול בהפרעות קשב וריכוז נעשה באמצעות תרופות דוגמת ריטלין או קונצרטה. הבעיה היא שהתרופות עלולות לגרום לתופעות לוואי שאינן פשוטות, בטווח הקצר והארוך כאחד, מה שמסביר את המחלוקת סביבן. טיפול טבעי, לעומת זאת, הוא בטוח לחלוטין, אינו טומן בחובו תופעות לוואי ומתאים למכנה משותף רחב של משתמשים.
פרחי באך לוקחים את היתרונות של הטיפולים הטבעיים בהפרעות קשב וריכוז כמה צעדים קדימה. מדובר בתמציות טבעיות המוכנות באופן אישי למבוגר או לילד החווים את ההפרעות, לצד מוצרים המיועדים מראש למצבים מוגדרים. כל שנדרש הוא טפטוף של טיפות, בהתאם להנחיות הפרטניות למטופל, מה שאינו דורש שינויים בשגרת החיים. הטיפול אידיאלי לילדים, לנשים בהריון ולאוכלוסיות אחרות הנחשבות לרגישות.
WhatsApp
Facebook
Email
Telegram
מקרי ילדים שקרו
תוכן עניינים
עקבו אחרי בפייסבוק
לקוחות מספרים
יש לכם שאלה?
רוצים להתייעץ איתי?
שרון אזולאי