טיפול בבעיות שינה

פרחי באך לשינה טובה
תוכן עניינים

מרגישים עייפות לעיתים קרובות? מחפשים טיפול בהפרעות שינה? אתם לא לבד. לפי ההערכות, כ-25-20% מהאוכלוסייה חווים עייפות הפוגעת בתפקוד השוטף שלהם. יש לא מעט גורמים שעלולים לגרום לעייפות: בין השאר מגדר (נשים סובלות מהבעיה כמעט פי שניים מגברים), גיל (העייפות גדלה עם השנים) ואורח החיים, כאשר אנשים שעובדים קשה נוטים לחוות עייפות. אם מוסיפים לכך בעיות שינה וקשיי הירדמות, גם להם עלולות להיות אינספור סיבות, אפשר להבין מדוע אצל רבים יש פער עצום בין הרצוי לבין המצוי, ומדוע טיפול בבעיות שינה הופך לצורך הכרחי.

טיפול טבעי בהפרעות שינה, בעיות שינה וקשיי הירדמות הופך לתנאי הכרחי בדרך לשיפור הבריאות ואיכות החיים שלנו. יש מכלול פתרונות, חלקם יעילים יותר וחלקם פחות. פרחי באך נכנסים לתמונה בנקודה הזו בדיוק, ומציעים שורה ארוכה של יתרונות.

טיפול טבעי בבעיות שינה

תמציות פרחי באך ייעודיות, המופקות למטרה הזו בדיוק, עשויות להקטין את תחושות העייפות של האדם, לשפר את תפקודו לאורך היום והלילה ולהחזיר את החיים שלהם למסלול. נקודת ההתחלה היא אבחון אישי, הנעשה דרך שילוב של שאלון ייעודי ושיחה בין שני הצדדים. על בסיס האבחון יתאים המטפל את התמציות האידיאליות, מבין אותן 38 תמציות פרחים שגילה בזמנו באך. כך אפשר למצוא תמציות שונות עבור סוגי העייפות הידועים כיום, דוגמת תשישות, עייפות כרונית, עייפות שהמקור לה נפשי, עייפות ללא סיבה מוסברת וכן הלאה.

תמציות פרחי באך לרכישה:
-17%
-17%
-17%
-17%

טיפול בעייפות באמצעות פרחי באך יכול לקחת בחשבון את הפרופיל האישי של האדם והגורמים האפשריים לעייפות עבורו, כפי שהתגלה באבחון. פרחי הבאך מסייעים להחזיר את הגוף לאיזון מלא ולתרום לאיזון המיוחל בין הגוף לבין הנפש. התמציות תורמות להרגעת האדם ומחוללות שינוי משמעותי בפן הרגשי שלו, מה שמשפיע עליו לטובה ביום ובלילה, בערות ובמיוחד בשינה.

טיפול בבעיות שינה – למה כל כך חשוב לטפל

כשאתם ישנים פחות אתם אוכלים יותר

כשאנחנו לא ישנים מספיק, הורמוני הרעב שלנו עובדים בצורה לא תקינה, ובכך גורמים לנו להרגיש רעבים יותר.
כמובן שחשוב לאכול מספיק כדי להזין את הגוף שלנו ובמשך מיליוני שנים בני האדם סבלו מחוסר באוכל, אבל במדינה מפותחת כמו ישראל, לרוב האנשים אין בעיה של חוסר באוכל, אלא בעיה של אכילה מיותרת.

שינה איכותית תעזור לכם להיות פרודוקטיביים יותר

כולנו יודעים את זה מהחוויה האישית שלנו – אנחנו מתפקדים קוגנטיבית בצורה טובה יותר כשאנחנו ישנים כמו שצריך.
למרות שאנחנו יודעים את זה, אנחנו בכל זאת מנסים לוותר על שעות שינה כדי להרוויח זמן ו"להספיק יותר". זה גם עובד לפעמים, במקרים ספציפיים, אבל כאסטרטגיה ארוכת טווח זה מאוד לא יעיל.

המוח שלנו צריך שינה

במהלך שינה עמוקה המוח שלנו עובר תהליכים חשובים, הוא נח ומפנה רעלנים שפוגעים ביכולות שלו.
שינה איכותית משפרת את היכולת להתרכז ולהתפקס, משפרת את הזיכרון והופכת אותנו ליעילים יותר בכל מה שאנחנו עושים. לכן, אנו צריכים טיפול בבעיות שינה כאשר אלו מעוררות.

שינה לא טובה קשורה לדיכאון

לפי ההערכות, מעל ל – 80% מהסובלים מדיכאון מתלוננים על קשיים בהירדמות, בעיות שינה ועייפות.
קשה לומר אם בכל המקרים הדיכאון נגרם בגלל חוסר השינה, או שהוא למעשה הגורם מרכזי של בעיות שינה – אבל איך שלא נסתכל על זה יש קשר וודאי בין השניים וכל מי שסובל מבעיות כאלו יעיד שמצב הרוח בהחלט נפגע.

חוסר בשינה פוגע ביכולת הגופנית

גם אם אתם לא שחקני כדורגל מקצועיים או אתלטים אולימפיים, כנראה שאתם מבצעים פעילות ספורטיבית כלשהי.
שינה טובה משפרת משמעותית פרמטרים שחיוניים ליכולת הגופנית שלנו: מהירות, זריזות, זמן תגובה, כוח, סיבולת שריר, סיבולת לב ריאה ועוד.

נשלב את זה עם חוסר המוטיבציה לבצע פעילות ספורטיבית מאומצת כשאנחנו עייפים, וקיבלנו שילוב שמונע מאיתנו את היכולת להפוך את הגוף שלנו לבריא וחזק יותר.

הורמון הגדילה מופרש בשינה

זו נקודה שחשובה בעיקר לילדים שלכם, אבל גם לכם. להורמון הגדילה יש תפקידים רבים בגוף שלנו, והוא אחד מההורמונים החשובים ביותר שהגוף שלנו מייצר. בגלל שההורמון מופרש במהלך השינה, כשאנחנו ישנים טוב רמות ההורמון בגוף שלנו תקינות, וכשאיכות השינה שלנו ירודה – רמות ההורמון נמוכות יותר. הנה כמה מהתפקידים העיקריים של הורמון הגדילה בגוף שלנו:

  • אצל ילדים, הורמון הגדילה אחראי להתפתחות המוחית והפיזית
  • הורמון הגדילה מגרה פירוק רקמות שומן
  • הורמון גדילה מגרה בניית רקמות שריר

הטיפול בתמציות פרחי הבאך הוא טיפול טבעי לחלוטין המאפשר הקלה וריפוי של מצבים רגשיים ונפשיים שונים.

ישנן תמציות רבות שיכולות לסייע לכם להירדם בקלות ולישון טוב יותר, לכל תמצית ההשפעה הייחודית שלה. המטפלת שלכם תתאים את התמצית לטיפול בבעיה ממנה אתם סובלים בצורה שנכונה לכם.

פרחי באך לשינה טובה

טיפול טבעי בבעיות שינה עם תמציות

Impatiens

תמצית זו עוזרת לשפר את היכולת להיות סבלניים יותר, יכולת שחשובה למי שמתקשה להירדם במהירות. התמצית מפיגה קשיי הירדמות עבור אלו שמוצאים את עצמם שוכבים במיטה ונלחצים מעצם העובדה שהם לא נרדמים ושזמן השינה שלהם הולך ופוחת.

הבעיה הזו נפוצה מאוד, אנחנו מוצאים את עצמנו שוכבים עם עיניים סגורות במיטתנו כאשר מחשבות כמו: "נשארו לי רק 5 שעות לישון" ו – "אני לא נרדם ויש לי מצגת חשובה להציג מחר בעבודה" מלחיצות אותנו ופוגעות ביכולת שלנו להירדם. התמצית תוריד את מפלסי הלחץ והחרדה שעולים לנו בגלל שאנחנו לא נרדמים ותרגיע את המוח שלנו, ואז, עם ראש נקי – נוכל להירדם בקלות. ממש כמו טיפול לתחושת עומס, מתחים ועוד.

Cherry Plum

ברוב המקרים, הגורם לשינה לא איכותית וקשי הירדמות הוא חוסר היכולת שלנו לשחרר את הנושאים שמדאיגים אותנו ולהירגע כדי שנוכל להירדם.
הבעיה היא שתמיד יש משהו שאנחנו חושבים עליו, בין אם זה פגישה שהייתה לנו בעבודה, היחסים שלנו עם בן הזוג או קרוב משפחה שנמצא במשבר.

כך נוצר מעגל אכזרי – בשביל שנוכל לטפל בדברים שמדאיגים אותנו בצורה יעילה, אנחנו צריכים לישון טוב כדי שנהיה ערניים ומפוקסים. אבל בגלל המחשבות שלנו, אנחנו לא ישנים טוב. הבעיה היא שכשאנחנו לא ישנים טוב, אנחנו עייפים ולא יכולים לטפל במה שמדאיג אותנו בצורה יעילה. במצבים אלו אנחנו דואגים יותר וישנים פחות טוב, ואז אנחנו אפילו פחות יעילים בפתרון הבעית שמדאיגות אותנו.

תמצית ה – Cherry Plum המיועדת בשביל טיפול טבעי בבעיות שינה עוזרת לנו להירגע ולשחרר מלחצי היום יום, ומאפשרת לנו להגיע למצב שבו המוח שלנו מוריד הילוך ומוכן למנוחה.

White Chestnut

בדומה לתמציות שלפניה, גם תמצית זו תעזור למי שמתקשה להירדם בגלל מחשבות.
התמצית מונעת עלייה של מחשבות טורדניות או מחשבות לא רלוונטיות שמונעות מהמוח שלנו להירגע.

התמצית עוזרת גם למי שסובל מעייפות שנגרמת ממוח היפר אקטיבי שחושב כל הזמן ולא מצליח לעצור את עליית המחשבות, ומאפשרת למוח שלנו להתנקות מאותן המחשבות.

Olive

תמצית זו מספקת טיפול בעייפות למי שסובל מחוסר אנרגיה שנגרם בגלל דברים כמו עבודה או למידה אינטנסיבית.
התמצית מעלה את רמות האנרגיה, הופכת אותנו לאופטימיים יותר, מחזירה לנו את הרוח למפרשים ומשפרת את התפקוד הכללי שלנו בכל תחומי החיים.

חשיבותה של פשטות בתהליך טיפול בבעיות שינה

טיפול בבעיות שינה, כמו גם במגוון בעיות שינה וקשיי הירדמות, נעשה בצורה הפשוטה ביותר באמצעות פרחי באך. היתרון הראשון קשור לעובדה שהטיפול הוא קצר מועד, כשלרוב ניתן לראות תוצאות לאחר שימוש בכ-5-2 בקבוקי תמציות, כל אחד מהם מספיק לשלוש שבועות לערך. מהמשתמש לא נדרש דבר מלבד צריכת התמציות על פי ההנחיות המדויקות שהעניק לו המטפל בפרחי באך. בחלק מהמקרים מוחלט לשלב בין נטילת תמציות פרחי באך לבין טיפולים אחרים, מקשת הרפואה הקונבנציונלית או המשלימה.

אחת המגרעות של חלק מהטיפולים המוצעים כיום לעייפות ולקשיי שינה היא תופעות הלוואי, שעלולות לבטל את ההשפעות החיוביות של טיפול בהפרעות שינה ולהסב לאדם לא מעט נזק. עם תמציות פרחי באך החששות האלה אינם במקום, כאשר הטיפול אינו כרוך כלל בתופעות לוואי. התמציות לעומת זאת מוכנות מפרחים טבעיים, ללא חומרים ממכרים, חומרי טעם וריח או כימיקלים המזיקים לגוף.

כתוצאה מכך טיפול בהפרעות שינה מתאים גם למכנה משותף רחב מאוד של משתתפים, בטווח גילים כמעט אינסופי. אפילו ילדים או נשים בהריון, עבורם חלק גדול מהטיפולים המקובלים אינו מומלץ, יכולים להשתמש בטיפול טבעי בהפרעות שינה באמצעות פרחי באך בלב שלם.

WhatsApp
Facebook
Email
Telegram
מקרי ילדים שקרו
תוכן עניינים
עקבו אחרי בפייסבוק
לקוחות מספרים
יש לכם שאלה?
רוצים להתייעץ איתי?
שרון אזולאי