טיפול בחרדה חברתית

טיפול טבעי בחרדה חברתית
תוכן עניינים

אם החרדה החברתית שלכם מהווה מכשול גדול, ואתם סובלים וצריכים טיפול בחרדה חברתית שמפריעה לכם, אתם לא לבד. בוודאי תרצו לדעת איך להתמודד עם חרדה חברתית, ביישנות יתר ומצבים אחרים. החדשות הטובות הן, שיכול מאוד להיות שהפתרון הטבעי שלכם ממש מעבר לפינה, וקוראים לו תמציות פרחי באך.

מה גורם לחרדה חברתית?

יצאנו למסיבת יום הולדת של חברה טובה נרגשים ושמחים, אבל ברגע שפתחנו את הדלת, גילינו דבר נורא – אנחנו לא מכירים כאן אף אחד. המבוכה וחוסר הביטחון השתלטו עלינו ואיתם הגיעה תחושת חוסר נוחות, שהתחילה מהראש שלנו והתפשטה לכל הגוף. אנחנו יודעים שאנחנו הולכים לבלות את הערב לבד אם לא ניגש לדבר עם אף אחד וניזום שיחה.
זה מבאס, אבל…אנחנו משלימים עם זה כי אנחנו מכירים את עצמנו ויודעים שאין מצב שזה הולך לקרות.

נשמע לכם מוכר? ייתכן שאתם צריכים טיפול בחרדה חברתית

אנשים חרדתיים (וגם אנשים שלא מגדירים את עצמם ככאלו), מכירים את הסיטואציה הזו וחווים סיטואציות דומות לזו כל הזמן.
אמנם חרדה חברתית היא מאפיין בולט בקרב אנשים בעלי ביטחון עצמי ודימוי עצמי נמוך, אבל זה לא תמיד המקור, אך חשוב לזהות אותו במטרה להתאים טיפול בחרדה חברתית.

תמציות פרחי באך לרכישה:
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.

מה אומרים על כך המחקרים?

המחקר בנושא לא נרחב במיוחד, אך יחד עם זאת, המחקרים הקיימים מעידים שבחלק מהמקרים קיים מרכיב גנטי הגורם להתרחשות חרדה חברתית ולצורך בביצוע טיפול בחרדה חברתית.
נמצא גם, שבמקרים רבים, יש קשר בין פחד לבין חרדה חברתית, ושילד ביישן מתגלה גם כילד שנוטה להרגיש פחד מעל לממוצע. על פי המחקרים בנושא, התגלה שגורמים אפשריים נוספים לחרדה חברתית הם הפרעות אובססיביות כמו OCD (הפרעה אובססיבית קומפולסיבית) ועודף קורטיזול, שהוא ההורמון המופרש במצבי לחץ.

הפרעת חרדה חברתית עלולה להתפתח בגלל דברים הקשורים לסביבה בה גדלנו. חינוך מהבית וחווית חברתיות טראומטיות מסתמנים כגורמים נפוצים למחלה. הגורמים יכולים להיות קשורים גם לאישיות שלנו: אישיות מרצה וחשש להישפט על ידי החברה ולקבל ביקורת הם סממנים מקדימים לחרדה החברתית, וצריך לשים אליהם לב, ובמידה ויש חרדה מסוג זה, כדאי לשקול ביצוע טיפול בחרדה חברתית.

ביישנות וחרדה חברתית מכילות כמה גורמים משותפים. בשני המצבים, ייתכן שהבעיה תיגרם מסיבות גנטיות. מחקרים מצאו, שהסיכוי שאנשים בעלי קרובים מדרגה ראשונה הסובלים מחרדה חברתית יפתחו את הבעיה גם הם גדול פי 2 עד 6 מאדם ללא בני משפחה הסובלים מההפרעה.

טיפול בחרדה חברתית: איך מתמודדים עם חרדה חברתית?

אז נכון, להיות ביישן זה לא סוף העולם. אבל מה בעצם קורה לנו כשאנחנו חווים חרדה חברתית?
חרדה חברתית מביאה איתה עוד כמה חברים.

היא מגיעה כמעט תמיד עם קצת פחד קל שמלווה בחוסר נוחות פיזית עם קצת חוסר ביטחון ומבוכה וגם קמצוץ של לחץ ומתח נפשי.
בדרך כלל זה קורה בסיטואציות חברתיות בהן:

  • אנחנו לא מכירים את שאר האנשים
  • אנחנו מרגישים שבוחנים או שופטים אותנו
  • כשאנחנו פונים לזרים או שהם פונים אלינו

אדם ביישן יודע כמה זה יכול להיות קשה.
עבור אדם ביישן, ליזום שיחה פשוטה זו משימה בלתי אפשרית, ולהתנהג בצורה נינוחה בסביבה חדשה זה בגדר פנטזיה.

נשמע קשה, לא?
וזה עוד לפני שדיברנו על לגשת לבן או בת המין השני…

כשמדובר בביישנות קלה, היא תופיע רק במצבים לא מוכרים, ולכן היא לא פוגעת בצורה משמעותית בתפקוד היומיומי.
לעומת זאת, מצבים של ביישנות יתר עלולה להופיע גם במצבים חברתיים רגילים, עם אנשים שאנחנו מכירים.
כשהביישנות מגיעה לרמה חמורה כל כך שהיא גורמת לנו להרגיש חרדה – זו כבר לא ביישנות, זו חרדה חברתית, וכאן עולה הצורך בביצוע טיפול בחרדה חברתית.

כך מתבצע טיפול בחרדה חברתית

קשה להבחין בין חרדה חברתית, הדורשת טיפול בחרדה חברתית, לבין ביישנות, ואלו שני דברים שנראים לנו דומים מאוד.
אז בואו נתחיל מההבדל הכי משמעותי בין השניים.

הביישנות אמנם יכולה להיות בעיה, אבל היא לא מחלה או הפרעה.
חרדה חברתית, לעומת זאת, היא הפרעה נפשית אמיתית שמקבלת הכרה מגופים רפואיים.

מעבר להבדל המשמעותי הזה, הבדלים עיקריים נוספים בין השניים הם:

  1. חומרת ואופי התגובה של האדם לטריגר, שהוא סיטואציה חברתית כלשהי
  2. אדם ביישן יכול להישאר ביישן כל חייו, חרדה חברתית לעומת זאת בדרך כלל עוברת בגיל מבוגר

החרדה החברתית מתאפיינת בחשש עמוק של האדם להיות מובך, מושפל ודחוי. היא מתעוררת, בדומה לביישנות, כשיש לאדם הרגשה ששופטים אותו או בסיטואציות לא מוכרות. יחד עם זאת, לא מדובר כאן באותו מצב. בואו ניכנס קצת יותר לעומק כדי לחדד את ההבדלים האלו. התגובה של הביישן שונה מזו של אדם החרד מאינטראקציה חברתית. בעוד שאדם ביישן מרגיש חוסר נוחות קלה ופחד זניח במצבים מסוימים, מי שסובל מחרדה חברתית יגיב בחרדה ופחד אינטנסיבי ולכן יידרש לביצוע טיפול בחרדה חברתית.

ההבדל השני בין השניים הוא שברוב המקרים ההפרעה החברתית עוברת בשלב מסיים בחיים. יחד עם זאת, במקרים רבים, היא מתעוררת במצבי קיצון בהם האדם נדרש להתמודד עם אתגרים חברתיים. דיבור מול קהל או תפקוד במצב חשוף מאוד כמו ראיון עבודה חשוב, עלולים לגרום לתסמינים של חרדה חברתית גם אצל אדם שכבר כמעט ולא סובל מההפרעה.

גם אוכלוסיית היעד משפיעה על ההתמודדות עם הבעיה, עם הבדל מהותי בין אוכלוסיות. כך למשל, חרדה חברתית אצל ילדים, עלולה להיות מורכבת אפילו יותר, ולכן יש שוני בבניית תוכנית טיפול בחרדה חברתית למבוגרים ולצעירים יותר. חרדה חברתית בקרב ילדים עלולה להיות חריפה אפילו יותר, ולכלול בכי, צעקות והימלטות מהסיטואציה למקום אחר או למבוגר מוכר. בנוסף, סוגים של טיפול בחרדה חברתית המוצעים כיום פחות מתאימים למבוגרים, למשל, תרופות או טיפולים פסיכולוגיים עמוקים הדורשים שיתוף פעולה שלא תמיד מתאפשר.

טיפול בחרדה חברתית: איך להתגבר על ביישנות ?

עכשיו, בואו נעצור לרגע וניקח נשימה עמוקה. נראה שהיום כולנו מחפשים פתרונות מהירים, ועל בעיות רגשיות אי אפשר לשים פלסטרים. חלק מהפתרונות המוצעים כיום כוללים מספר חסרונות מובהקים. אני לא יודעת מה איתכם, אבל אני מרגישה שבעולם המודרני התעשייתי אני מכניסה אל הגוף שלי הרבה דברים לא טובים, החל מאוכל מעובד, תרופות כימיות, עשן של מכוניות וכדומה. לכן, כמה שפחות כימיקלים וחומרים לא טבעיים – יותר טוב.

כאן כבר אפשר להבין למה טיפול הוא אופציה מצוינת לאנשים החווים חרדות חברתיות, ביישנות וחוסר ביטחון. לשם התחלה, טיפול בחרדה חברתית באמצעות בתמציות הוא טיפול טבעי לחלוטין. עובדה זו הופכת אותו לבטוח במלוא מובן המילה, ללא תופעות לוואי או סיכונים. בדרך זו, טיפול בחרדה חברתית באמצעות פרחי באך יכול להתאים למכנה המשותף הרחב ביותר של אנשים, ביניהם אוכלוסיות רגישות שמתקשות עם טיפול בחרדה חברתית "מסורתי" יותר: חשבו למשל על תרופות ותופעות הלוואי הכרוכות בהן.

יחד עם זאת, סיבה זו ככל הנראה אינה מספיקה כשלעצמה, כדי שרוב האנשים ישתכנעו לבצע טיפול בחרדה חברתית באמצעות תמציות. מה שחשוב לנו הוא תוצאות והתקדמות. גם מהבחינה הזו, התמציות עוברות את המבחן. במשך השנים, התמציות הוכיחו את עצמם שוב ושוב כפתרון טבעי מעולה לבעיות רגשיות ונפשיות רבות. התמציות הטבעיות יורידו את רמת החרדה החברתית שלכם, וישפרו בצורה משמעותית את יכולת ההתמודדות שלכם עם מצבים חברתיים.

לפני שאנחנו ממהרים לטפל בבעיה שלנו, בין אם מדובר בחיפוש אחר טיפול בביישנות קלה או בחרדה חברתית חמורה, אנחנו חייבים להכיר אותה לעומק. במילים אחרות, אם אנחנו רוצים לטפל בבעיה מהשורש, אנחנו צריכים להתחיל שם. תמציות אבחון וטיפול הולכים יד ביד. על ידי אבחון העולם הרגשי והנפשי שלכם, אוכל להתאים עבורכם טיפול בחרדה חברתית אישי בתמציות הנכונות.

איך טיפול טבעי בחרדה חברתית יכול לעזור לנו?

הטיפול יכול לעזור לנו להתמודד עם מצבים רגשיים רבים ויכולים לסייע מאוד בביצוע טיפול בחרדה חברתית. בגלל שכל תמצית מתאימה לטיפול טבעי באתגרים רגשיים ונפשיים שונים, חשוב לעבור אבחון כולל אצל מטפל או מטפלת. בדרך זו, ניתן יהיה לבנות עבור כל מקרה של חרדה חברתית טיפול עצמי ומותאם אישית. במקרה של חרדה חברתית, מקור הפחד ידוע, והוא לרוב אינטרקציה חברתית. גם כאן, התמצית תאפשר לנו לפחד פחות, ויחד עם זאת, להרגיש חזקים ואמיצים יותר. תמצית זו מסייעת לנו להתמודד עם הסיטואציה החברתית, ומפחיתה את החרדה שאנחנו מרגישים. אותם אנשים החוששים מיצירת קשר עם אדם אחר, למשל, יכולים להפיק הרבה מאוד באמצעות התמציות.

טיפול טבעי בחרדה חברתית יהיה בדרך כלל תמצית ה-Mimilus. תמצית זו יעילה מאוד לטיפול טבעי במצבי דיכאון ועצב עמוקים, ובאופן ספציפי, במצבים אלו אשר מופיעים ללא סיבה. טיפול בחרדה חברתית בשיטה זו משפר בצורה משמעותית את מצב הרוח בצורה טבעית לחלוטין, ומוביל את המטופל לתחושות של שמחה ורוגע. התמצית מיועדת למיגור פחדים וחרדות, הנובעים ממקור ידוע, ולמזעור ביישנות. ביישנים המשתמשים בתמצית מרגישים אמיצים יותר. היא מאפשרת להם לעשות דברים שלא חשבו שיוכלו לעשות כמו לגשת לאנשים זרים, להציג את עצמם בקבוצה ללא גמגום, או חשש ואפילו לדבר מול קהל.

במקרים של הפרעת חרדה חברתית חמורה, טיפול בחרדה חברתית מומלץ ייעשה באמצעות שימוש בתמצית ה- Rock Rose. זהו טיפול טבעי בחרדה חברתית, המיועד למצבים בהם מדובר בפאניקה אמיתית. תמצית זו עוזרת להרגעה ולהפחתת מפלסי הפאניקה המשתלטת עלינו, מה שמאפשר לנו לחשוב בבהירות ולאזור אומץ להתמודד עם הסיטואציה.

שימו לב, שמבחינה מעשית, אתם יכולים לבחור למעשה באחת משתי דרכים. הראשונה היא, לבחור באחד המוצרים בחנות שלי, המותאמים מראש למצבים מוגדרים: במקרה הזה, תמצית ייעודית לחרדות. התמצית מהווה טיפול בחרדה חברתית יעיל, קצר מועד ובטוח, בזכות יצירת איזון מתבקש לנפש, שמשפיע כמובן גם על הגוף. אפשרות אחרת היא להזמין תמצית המותאמת לכם באופן אישי, לאחר אבחון קצר אותו אני מבצעת. אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בכל שאלה או התלבטות.

טיפול בחרדה חברתית

 

 

WhatsApp
Facebook
Email
Telegram
מקרי ילדים שקרו
תוכן עניינים
עקבו אחרי בפייסבוק
לקוחות מספרים
יש לכם שאלה?
רוצים להתייעץ איתי?
שרון אזולאי