מתגברים על הפרעת הסתגלות – מחזירים את האיזון לחיים

פרחי באך להסתגלות קלה
תוכן עניינים

מה המשותף למצבים של מעבר מגורים, הריון, לידה, גירושים, עבודה חדשה ותחילת לימודים? התשובה הפשוטה היא שאלו הם חלק מהמצבים העיקריים הגורמים לשינוי של ממש בחיים שלנו, ולעיתים משנים אותם מהקצה אל הקצה. הבעיה היא שאצל רבים, מופיעה הפרעת הסתגלות המשבשת את החיים. טיפול במצב של הפרעת הסתגלות בעזרת תמציות טבעיות יכול לשנות את התמונה לחלוטין.

למה כל כך קשה לנו להסתגל?

מהפכות בחיים, בחלק גדול מהמקרים, הן דבר מבורך: מספיק לראות את הדוגמאות שציינו למעלה כדי להסביר זאת. ועדיין, יש אנשים שמתקשים להתמודד איתם – והקושי עולה ככל שההבדל משמעותי יותר. כדי להבין מדוע נדרש טיפול במצב זה, חשוב לראות את ההשפעה השלילית של התהפוכות האלה על רבים באוכלוסייה.

יש מצבים בהם האדם עלול לראות את העולם שלו מיטלטל, ולא תמיד זה דבר פשוט – לא משנה מה הגיל של אותו אדם או מהו מסלול החיים שעבר עד לאותה נקודה. זה מתחיל כידוע בגיל מוקדם מאוד, לרוב במעבר של פעוטות בין מסגרות (או אפילו בין ידיים), ועשוי ללוות את האדם משך כל חייו.

תמציות פרחי באך לרכישה:
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.

תוכלו למצוא היום קשיי הסתגלות אצל ילדים (או אפילו פעוטות) ומבוגרים כמעט באותה מידה. בין היתר, מדובר כאן במצבים דוגמת אלו:

  • קשיי הסתגלות לגן או לבית ספר חדש: עיקר הקושי הוא אצל הילדים, כמובן, אבל גם ההורים עלולים לחוות זאת
  • קשיי הסתגלות בצבא: מסגרת חדשה ומאיימת, עם חוקים שלא מכירים, משמעת שקשה תחילה ליישר איתה קו ותנאי מגורים שונים (ולרוב רעועים) ממה שאותם צעירים התרגלו אליהם
  • בעיות התמודדות עם השינוי בכניסה לזוגיות: החל מתחילת קשר רומנטי ועד לשינוי המתרחש לאחר נישואין
  • שינויים בתא המשפחתי, לרבות הורות טרייה או הרחבת המשפחה. הורים עלולים להתקשות להתמודד עם ההתנהגות ה-"חדשה" של ילדיהם, כפי שקורה למשל בגיל ההתבגרות
  • מעבר דירה, שמשנה את כל מרקם החיים והשגרה שהאדם התרגל אליה – יכול להשפיע מאוד במקרה של הפרעת הסתגלות
  • עבודה חדשה, או אפילו מעבר תפקיד באותו מקום עבודה
  • קשיי הסתגלות של עולים חדשים

הפרעת הסתגלות: שורה ארוכה של השלכות

קשיים בהסתגלות אלו שהובאו כאן צפויים לחול אצל כל אחד ואחת מכם בשלב מסוים של החיים. יש אחוז נכבד באוכלוסייה שיתקשה לעמוד עם כך בצורה משביעת רצון. לצד האתגרים הנובעים מהשינויים מעצם היותם כאלה, אותם אנשים עלולים לחוש כאילו העולם שלהם היטלטל. יציבות הרי היא דרישת חובה בדרך לשקט הנפשי שלנו, ומהפכים גדולים מדי עלולים לערער אותה (אפילו כשהם חיוביים במהות שלהם). זו הסיבה לכך שאנשים הסובלים ממקרה של הפרעת הסתגלות, עלולים לעשות הכול כדי להימנע מהם, לשכנע עצמם שאינם ראויים או מסוגלים לשינוי וכן הלאה.

הפרעת הסתגלות עלולה לטמון בחובם תסמינים לא נעימים המשפיעים על הנפש של האדם, ובמקרים רבים גם על גופו. האדם הסובל מקשיי ההסתגלות, בין אם באופן נקודתי ובין אם בצורה "כרונית", עלול לחוש תחושות עצב וקושי לחוות הנאה ושמחה. אצל רבים מהם מתפתחים פחדים וחרדות של ממש, כשגם הסיכון לדיכאון קיים בהחלט. בעיות הסתגלות עלולות ליצור התפרצויות זעם, קשיי מיקוד ופוקוס, בעיות שינה, חוסר איזון רגשי ועוד. במקרים קיצוניים הקושי עלול להוליד התנהגות אלימה, או אפילו מחשבות אובדניות.

גם אם אתם לא מחסידי השינויים, אורח החיים הדינמי של המאה ה-21 יביא לכך שאתם צפויים כנראה לחוות כמה תהפוכות לא פשוטות בשנים הקרובות. זכרו שוב שתקופת הסתגלות יכולה להיות דבר טוב בבסיסה, וחבל שלא להתקדם ולהשתנות רק עקב החשש (אפילו אם נראה מוצדק) מעצם השינוי.

אנשים הנוטים לסבול במיוחד מבעיה זו, יזדקקו בחלק מהמקרים לטיפול אישי או אפילו פסיכולוגי. המטרה כאן היא לנסות לאתר את הגורמים השורשיים שמסבירים את הסיבה לקיומה של הפרעת הסתגלות, ולנסות לפתור אותם. יש מגוון שיטות וכלים אשר היריעה קצרה כאן מלציין, אבל השורה התחתונה היא שמדובר בדרך כלל בתהליך פשוט וממושך, שעשוי להימשך גם חודשים ארוכים (אם לא יותר). לכן אנשים רבים נרתעים מעצם קבלת הסיוע או אינם עומדים בדרישות של המטפלים לאורך הדרך.

הפרעת הסתגלות טיפול טבעי

חשוב לזכור יש פתרון לנושא של הפרעת הסתגלות, ואתם יכולים להפוך את ההסתגלות שלכם, במצבים השונים של חייכם, לפשוטה הרבה יותר באמצעות פתרון טבעי ובטוח במיוחד. השלב הראשון בטיפול הוא אבחנה, הנעשית באמצעות שאלון מיוחד והבנת התסמינים שהאדם חווה, אורח החיים שלו, הגורמים האפשריים לקושי וכן הלאה. על פי ממצאי האבחון ניתן להרכיב לאדם תמצית ייחודית, תוך שילוב של כמה מבין 38 תמציות הפרחים והצמחים העומדות בבסיס התיאורטי של הטיפולים, כל תמצית מיועדת לבעיה נפשית או רגשית שונה.

התמצית הייעודיות לביצוע טיפול במקרה של הפרעת הסתגלות מסייע להעלים חלק גדול מהקשיים שאנו עלולים לחוות, תוך קבלת השינוי והיערכות לקראתו. התמצית יכולה להתאים לאנשים העוברים שינוי מכל סוג – חיוביים או שליליים, קטנים או גדולים, בכל אחד ממישורי חייהם – להקל על התסמינים ולהתרגל במהירות וביתר פשטות למצב החדש. לצד זה אני מציעה אפשרות להרכבת תמצית פרחי באך מאפס, בהתאמה אישית מלאה לצרכי האדם.

הפרעת הסתגלות: כל היתרונות בטיפול אחד

במקרה של הפרעת הסתגלות או קושי בהסתגלות, טיפול טבעי מגלם בתוכו כמה יתרונות חשובים. הטיפול הוא קצר מועד, כפי שמומלץ במצבים מהסוג הזה, כשאת ההבדל אפשר להתחיל לראות מהר באופן יחסי. זאת ועוד, הטיפול מתאים לכל אדם ובכל גיל, כולל אוכלוסיות הנחשבות לרגישות עבור חלק מסוגי הטיפולים האחרים: חשבו למשל על ילדים או על נשים בהריון ולאחר הלידה.

יתרון חשוב נוסף של פרחי באך: ההתבססות על רכיבים טבעיים לחלוטין, ללא חומרים מסוכנים או ממכרים, מביאה לכך שאין תופעות לוואי או סיכונים בעת שימוש בתמציות. עקב יתרונות אלו, מומלץ לטפל במקרה של הפרעת הסתגלות באמצעות טיפול טבעי

WhatsApp
Facebook
Email
Telegram
מקרי ילדים שקרו
תוכן עניינים
עקבו אחרי בפייסבוק
לקוחות מספרים
יש לכם שאלה?
רוצים להתייעץ איתי?
שרון אזולאי