רוצים לדעת איך להתגבר על ביישנות? נסו פרחי באך!

ביישנות יתר
תוכן עניינים

על טיפול בביישנות ותמציות באך מופלאות שיראו לכם איך להתגבר על ביישנות

יש בחברה הרבה אנשים אשר מוגדרים כ"ביישנים" או כאלו אשר מגדירים את עצמם ככאלו. אבל בעוד שאותם אנשים אולי יעידו על ביישנות קלה התוקפת אותם רק בסיטואציות מסוימות וברוב המקרים הם מצליחים גם להתגבר עליה ,יש גם כאלו אשר הביישנות שלהם פוגעת ברמת חייהם. עבורם, חשוב על אחת כמה וכמה לדעת איך להתגבר על ביישנות במינימום מאמץ ובמקסימום תועלת. פתרונות טבעיים, בראשם פרחי באך, עשויים לעשות זאת היטב.

ההשלכות השונות של הביישנות

מקרים קשים של ביישנות עלולים לגרום לבידוד חברתי ולשורה ארוכה של סימפטומים נלווים. האדם הביישן עלול לחוות דכדוך, דיכאון וירידה בתפקוד היומיומי ועוד. הוא עלול לסבול מקשיים באינטרקציות עם בני אדם אחרים, אפילו בני או בנות זוגות (קיימים או פוטנציאליים). ביישנות אצל ילדים היא נושא רגיש נוסף, בעיקר בגילים בהם היחסים החברתיים חשובים לביטחון העצמי, להתנהלות של הילד ולהקניית מיומנויות חברתיות חשובות אצלו. למעשה, הבעיה עשויה להתחיל אפילו קודם לכן עם התרחיש הדי שכיח של ביישנות בגיל הרך. לעיתים מדובר בהתנהלות טבעית, אבל במקרים אחרים בקושי שחשוב לשים לב אליו.

ביישנות היא תופעה אשר עלולה לאפיין אנשים בכל קשת הגילים. זה נכון שקל יותר להבחין בה אצל ילדים, אך גם מבוגרים רבים אשר לא טיפלו בבעיה בזמן, עלולים לקחת את הבעיה איתם. עם השנים היא אף עלולה להחריף ולגרום לפגיעה משמעותית ברמה החיים. יש אנשים שאותה ביישנות יתר מונעת מהם את האפשרות לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם. חשבו למשל על אדם שבתנאים אלו, מתקשה לבטא את עצמו ואת יתרונותיו בראיון עבודה, מה שמונע ממנו להתקדם בקריירה.

מגוון רחב של שיטות טיפול בביישנות

כל מי שמתעניין כיום בנושא של טיפול בביישנות, עתיד לגלות מגוון רחב של שיטות טיפול שונות. בכוחן לסייע לו להתגבר על הבעיה ועל הסימפטומים שלה, ולצאת לדרך חדשה בחיים, טובה ואופטימית יותר.

הטיפול התרופתי בביישנות זהה לטיפול בחרדה – תרופה כמו פקסיל ותרופות נוספות. התרופות עשויות להיות יעילות בהקלה על התסמינים הנלווים של הביישנות, אבל ברור שהן לא יורדות לשורש הבעיה. בנוסף צריך לקחת בחשבון את תופעות הלוואי ואת הסיבוכים האפשריים של חלק מהתרופות. אם לוקחים בתור דוגמה ביישנות יתר אצל ילדים, אבל להבין מדוע הטיפול התרופתי עלול להיות מורכב עד בלתי אפשרי עבורם. במצב הדברים הזה, המציאות ברורה: יש כאלו אשר יבחרו לפנות לכיוון הטיפול התרופתי ולבחור לשלב אותה עם טיפול משלים או לאו, ואחרים יפנו לקבלת טיפול אלטרנטיבי בלבד.

לצד זה, חייבים בחלק גדול מהמקרים לשים דגש מספק על טיפול רגשי בביישנות. הכוונה היא לטיפולים במישור האישי, ולעיתים גם הפסיכולוגי, שמנסים להתחקות אחר היסודות השורשיים של ביישנות היתר. הנחה היא שאם מבינים ממה נובעת ביישנות אצל אדם מסוים, אפשר לנסות לסייע לו באופן ממוקד יותר. טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, לדוגמה, עשוי לסייע ביישום כלים תיאורטיים להתנהגות היום-יומית. טיפול מוצלח הנעשה במישורים אלו עשוי לשנות לחלוטין את המצב, אם כי אין פה קסמים. לרוב נדרשת התמסרות, למשך תקופה ארוכה של טיפולים: חודשים, או אפילו שנים.

כל מי שמתעניין בטיפולים האלטרנטיביים בנושא של ביישנות, עתיד לגלות מגוון רחב של שיטות טיפול שונות, ובין היתר גם טיפול בפרחי באך.
כמובן שכל אחד אמור להתאים את שיטת הטיפול הנבחרת, לאמונותיו ולאורח חייו – לא כל אדם יתחבר לכל השיטות הטיפוליות המוצעות, ולכן חשוב להקפיד לבחור בטיפול בר התמדה.

טיפול בביישנות

איך להתגבר על ביישנות בעזרת פרחי באך?

החדשות הטובות הן שהיתרון העיקרי של טיפול באמצעות פרחי באך כסוג של טיפול בבישנות טמון בעובדה שמדובר בטיפול טבעי,
נטול תופעות לוואי, ומותאם באופן פרטני למטופל – בהתבסס על גילו ועל התוצאות של הליך אבחון מקיף ופרטני –
כך שכל האנשים, בכל הגילאים יכולים ליהנות מתועלותיו הרבות.

טיפול בפרחי באך הוא טיפול קצר מועד, כאשר כל מה שהמטופל יתבקש לעשות זה פשוט ליטול תמציות מרוכזות של פרחי באך הנרקחות על ידי המטפל –
כאמור, בהתאמה לתוצאות האבחון המקדים.
טיפול בביישנות באמצעות פרחי באך, יכול להוות כשיטה טיפולית בפני עצמה, או כטיפול משלים, לטיפול התרופתי. תוצאות הטיפול אמורות להיות מורגשות תוך זמן קצר ממועד תחילת הטיפול – מה שמספק למטופל אופטימיות ונותן לו את המוטיבציה לנקוט בפעולות שונות אשר ייעודן הטמעת שינוי בחיים, ועלייה משמעותית באיכות החיים!

טיפול באמצעות פרחי באך, נחשב לדרך טביעת ויעילה עבור טיפול בביישנות ואף טיפול בחוסר בטחון עצמי.
אך יחד עם זאת, בכדי ליהנות מכל התועלות ששיטה זו טומנת בחובה, חשוב לבחור בקפידה את המטפל, תוך שימת דגש על ניסיון, רמה מקצועית ותחושה אישית.

WhatsApp
Facebook
Email
Telegram
מקרי ילדים שקרו
תוכן עניינים
עקבו אחרי בפייסבוק
לקוחות מספרים
יש לכם שאלה?
רוצים להתייעץ איתי?
שרון אזולאי