חיזוק מערכת החיסון באמצעות פרחי באך

חיזוק המערכת החיסונית
תוכן עניינים

 למה כדאי להשתמש בפרחי באך עבור חיזוק המערכת החיסונית?

אולי זו רק אני, אבל נראה שבחורף כולם חולים. לא משנה לאן אני מגיעה, אני מוצאת את עצמי מוקפת אנשים משתעלים ומתעטשים, מהסוג שהולך עם גליל נייר טואלט בכיס. בין אם מדובר במחלות דוגמת שפעת, מחלות דמות שפעת או אפילו נגיף הקורונה, יש הרבה סיבות להידבקות במחלות. השורה התחתונה היא שאם נחזק את המערכת החיסונית שלנו – הלא היא מערכת ההגנה של הגוף שלנו – הסיכוי שנחלה במחלות העונתיות הארורות האלו יירד בצורה משמעותית. במאמר הבא נדבר על הקשר שבין המצב הרגשי והמנטלי שלנו לבין תפקודה של המערכת החיסונית שלנו, וכהמשך ישיר – על היתרונות של חיזוק מערכת החיסון עם פרחי באך.

תמציות פרחי באך לרכישה:

-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.
-17%

פרחי באך לחיזוק המערכת החיסונית

תמציות פרחי באך לרכישה:
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.
-17%
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.
המחיר המקורי היה: ₪300.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪250.00.

אז איך בעצם מחלות נוצרות ואיך הגוף שלנו נלחם בהן?

ישנן מחלות שנובעות מגורמים פנימיים, אבל רוב המחלות נובעות מחדירה של גופים חיצוניים אל תוך הגוף שלנו. הגופים החיצוניים הגורמים למחלות בדרך כלל יהיו חיידקים, נגיפים או טפילים מסוגים שונים, או לחלופין חומרים רעילים. על מנת שהגוף שלנו יוכל להילחם בגופים זרים וירוסים ונגיפים, שמנסים לזהם את הגוף שלנו ולגרום למחלות שונות, הוא מייצר תאים הנקראים לימפוציטים. מטרתם של הלימפוציטים היא להשמיד את אותם הגופים הזרים ובכך למנוע מהם לגרום למחלה בגופנו.

קיימים שני סוגים של לימפוציטים, כאשר תאי B הם לימפוציטים שנלחמים בווירוסים ובקטריות שנמצאים ברחבי הגוף, ותאי T הם לימפוציטים שנלחמים באותם גופים זרים כאשר הם כבר נכנסים אל התאים שלנו.

איך המצב הנפשי שלנו משפיע על המערכת החיסונית?

שאלה חשובה שחייבים לשאול היא מה מחליש את מערכת החיסון? התשובה הפשוטה היא שלא מעט דברים אפשריים. במצב שגרתי בו הגוף שלנו בריא ומתפקד כרגיל, הוא יכול להילחם ברוב המחלות שמסתובבות להן באוויר בחודשי החורף ובעונות המעבר. אבל הגוף שלנו הוא מערכת מורכבת, וגם אם אנחנו בריאים – רמת התפקוד של המערכת החיסונית יכולה להיות מושפעת מהעולם הרגשי שלנו.

היכולת של המערכת החיסונית לתפקד כשורה נפגעת כאשר אנחנו נמצאים בסטרס והופכים מתוחים ולחוצים. הסיבה לכך היא שעל מנת להתמודד עם מצבי הלחץ, המתח והדאגות, הגוף מפריש הורמון הנקרא קורטיזול. ההורמון משפיע על תהליכים רבים בגוף – מפסיק חלק מהתהליכים כדי לשמור אנרגיה ומגביר תהליכים אחרים כדי לעזור לנו להתמודד עם הסכנה או האתגר. הוא עושה את זה בשביל לאפשר לנו להתמודד עם מצב הלחץ בצורה אפקטיבית, כדי להקצות אנרגיה למה שחשוב לנו בזמן משבר. הבעיה היא שאחד הדברים שהקורטיזול עושה הוא להפחית את יכולת התגובה של מערכת החיסון שלנו.

זה אולי נראה לנו מוזר שהגוף שלנו עושה כל כך הרבה דברים כשאנחנו בלחץ, בטח כשחלק מהדברים שהוא עושה לא עוזרים לנו אלא רק מזיקים. אבל המציאות היא שהגוף שלנו התרגל במשך מיליוני שנות אבולוציה שמצבי לחץ מתעוררים כשאנחנו אבודים באמצע יער ללא מזון או בורחים מאריה. תנו לו זמן, הוא עוד לא הספיק להתרגל לעולם שבו אנחנו נלחצים כשאנחנו עובדים על פרויקט חשוב בעבודה, כשהילד מקבל ציונים נמוכים בבית הספר או כשגילינו ששכחנו להוריד את הסרט ההוא מ-Netflix לפני הטיסה.

ומעבר למצבי מתח ולחץ, גם תקופות בהם אנחנו יותר דיכאוניים וחלשים מפחיתות את החוסן הפיזי שלנו. מאמרים כמו זה הם חלק ממגמה הולכת וגוברת של חומרים רפואיים ומקצועיים שמדברים על הקשר שבין המצב המנטלי שלנו לבין מערכת החיסון.

גם אם לא היה קשר ישיר בין מתח, לחץ ודכאון לבריאות הגופנית שלנו, יש כאן קשר עקיף. בתקופות כאלו אנחנו דואגים לעצמנו פחות – אוכלים אוכל לא מזין, ישנים לא טוב ומוותרים על פעילות גופנית. מכאן יוצא שאם נוכל למזער מצבי לחץ, סטרס ועגמומיות, נוכל גם למזער את הפגיעה במערכת החיסונית. צמחי באך נכנסים לתמונה בנקודה הזו בדיוק.

לא רק הקור – למה אנחנו חולים בחורף ובחילופי עונות?

תקופות מעבר, בהן מזג האוויר משתנה והפכפך, גורמות לאנשים רבים ללחץ ומתח. לצידם מגיע גם מזג אוויר חורפי שמביא איתו מעין עגמומיות וחולשה מנטלית. הרוח שבחוץ לא רק מקררת אותנו, שינויי הטמפרטורה לא רק מבלבלים אותנו וסערות הגשמים לא רק מרטיבות אותנו עד שלד עצמותינו.

כל הדברים האלו גם משפיעים על המצב הנפשי שלנו.

פתאום יש לנו פחות מוטיבציה לעמוד בפני הגלידה שבפריזר ולצאת לריצה בבוקר.
פתאום בא לנו לאכול יותר פחמימות, ופחות ירקות ופירות.
פתאום אנחנו רוצים להסתגר בבית מול הטלוויזיה כל סוף השבוע במקום לצאת לטייל.
בסופו של דבר, התוצאה היא שאנחנו נוטים לאכילה רגשית ומנחמת, מרגישים קצת דכדכוך וחוסר ביטחון או חשים חוסר מוטיבציה, ואולי גם קצת עייפים ובודדים.
ואלו בדיוק הדברים שיוצרים מערכת חיסונית חלשה, ועלולים להגדיל את הסיכויים למחלות ולמצבים רפואיים שונים.

חיזוק מערכת החיסון באופן טבעי בעזרת פרחי באך

עכשיו, כשיש לנו קצת רקע על איך המערכת החיסונית עובדת ולמה חשובה מערכת חיסונית חזקה, אנחנו יכולים להתחיל לדבר על איך אפשר לחזק אותה. למזלנו, אין צורך לנסות ולהפוך את מערכת החיסון שלנו לעל אנושית. גם בלי להיות גיבורי על, נוכל להעלים את רוב המחלות העונתיות האלו ולמזער את השפעת חילופי העונות. כל מה שאנחנו צריכים לעשות הוא לאפשר למערכת החיסונית שלנו פשוט לעשות את העבודה שלה. חיזוק מערכת החיסון יקטין משמעותית את הסיכון שלכם לחלות במחלות החורף הנפוצות, ויכול להפוך את החיים שלכם לפשוטים הרבה יותר.

אז איך אפשר לעשות את זה? הפתרון שלי הוא תמציות פרחי באך. פרחי הבאך מטפלים בצורה אפקטיבית במצבים מנטליים מורכבים ובבעיות רגשיות רבות. בין היתר, ניתן לבנות על פרחי באך להרגעה, הפגת לחצים ומתחים, שיפור התחושה הכללית (כך שנהיה אופטימיים ושמחים יותר), התמודדות עם רגשות שליליים ועוד. אני לא יודעת מה איתכם, אבל אני הייתי שמחה להימנע מהמחלות המעצבנות האלו, וגם לעזור לילדים שלי להימנע מאותן מחלות בעצמם. הרי אחד היתרונות של התאמת פרחי באך לילדים הוא שמדובר בטיפול בטוח שמתאים לכולם, מכיוון שאין לתמציות פרחי באך תופעות לוואי ראויות לאזכור. חיזוק מערכת החיסון לילדים יאפשר לכם לשפר את הבריאות שלהם, עם מינימום מאמץ וסיכונים.

בהתחשב בכך שהמצב המנטלי מחליש את מנגנוני ההגנה שלנו, טיפול בפרחי באך למטרת חיזוק המערכת החיסונית יכול להיות טיפול יעיל מאוד. מניסיוני האישי, הוא גם מוכיח את עצמו בכל פעם מחדש. העובדה שהוא פתרון טבעי לחלוטין ונטול חומרים כימיים היא בונוס ענק, שמסביר מדוע אפשר להתאים תמציות פרחי באך למטרת חיזוק מערכת החיסון לתינוקות, לילדים ולאוכלוסיות רגישות אחרות.

לצד זה ניתן ולעיתים מומלץ להשתמש בשיטות אחרות לחיזוק המערכת החיסונית, כאשר ההמלצה לרוב היא לבחור בפתרונות טבעיים: תזונה לחיזוק מערכת החיסון, תוספי תזונה לחיזוק מערכת החיסון, ויטמינים וכן הלאה.

חיזוק מערכת החיסון עם פרחי באך

תמציות פרחי באך למטרת חיזוק מערכת החיסון

אז…אילו תמציות פרחי באך לחיזוק המערכת החיסונית עומדות לרשותנו ויכולות לעזור לנו לחזק אותה? הטיפול בפרחי הבאך מתחיל באבחון של המצב הרגשי והנפשי של המטופל ושל אורח החיים הכללי, במטרה להבין מה הגורם לבעיה. לאחר מכן, אפשר להתאים את התמציות הרלוונטיות לטיפול, כאשר לכל תמצית פרחי באך היכולת הייחודית שלה והמצב הרגשי שבו היא מטפלת בצורה הטובה ביותר.

הנה כמה מתמציות פרחי הבאך בהן אני משתמשת כדי לעזור למטופלים ומטופלות לחזק את המערכת החיסונית, לחזור לשגרה ולהיפרד לשלום מהאלרגיות, מהשיעולים ומהצינון. התמציות הבאות מטפלות בשורש הבעיה, לכן הן גם מהוות פתרון לטווח הארוך – זאת בניגוד לתרופות שלא מונעות מהמחלה לחזור כמו אנטיביוטיקה, למשל. העובדה שמדובר כאן באחת השיטות הנפוצות של טיפול טבעי בשפעת ובמחלות אחרות מאפשרת לנו להימנע מתופעות הלוואי.

Walnut – נוגדן לחילופי עונות

טיפול בפרחי באך באמצעות תמצית ה-Walnut מיועד לעזור לנו להתמודד עם שינויים בחיים בצורה טובה יותר, להפיג לחצים ולהסתגל בקלות. השינויים האלה לא עושים טוב לרבים מאיתנו, ותמצית הוולנט תעזור לנו לעבור אותו בצורה חלקה בהרבה. נהיה פחות לחוצים, פחות עצובים ופחות מתוחים. כל אלה יביאו להגשמת המטרה הנעלה של חיזוק מערכת החיסון וישפרו את היכולת של הגוף שלנו להתמודד עם כל הווירוסים שעפים באוויר.

את התמצית הזו אני נותנת לאנשים שנכנסים למשרה חדשה או עוברים לעיר אחרת, נשים בהריון, ילד שמתחיל מסגרת חדשה או שנולד לו אח חדש. גם חילופי עונות הם סוג של שינויים. בישראל, חילופי עונות מתאפיינים במעבר חד ממזג אוויר שמתאים לבילוי על חוף הים עם אבטיח צונן, למזג אוויר מעונן וסגרירי שגורם לנו להישאר בבית כל השבת. בשביל נתח נכבד מהאוכלוסייה הישראלית, מדובר בתקופה קשה, מלחיצה ומדכאת.

Gentian – תמצית באך שנלחמת בדאון החורפי

החורף הישראלי יכול להיות ממש מבאס, ובמיוחד כשאנחנו רגילים לשמש מהממת ברוב השנה.
אם מזג אוויר חורפי מוריד את מצב הרוח שלך והופך אותך לפסימי וכבוי, תמצית ה-Gentian עלולה להיות הפתרון.

התמצית הזו תחדיר בך את האופטימיות שחסרה לך ותהפוך את החורף להרבה, אבל הרבה יותר שמח ואופטימי מבדרך כלל.
כתוצאה מהשיפור במצב הרוח, המערכת החיסונית שלך תוכל להתחזק ולעזור לך ליהנות מחורף נטול צינונים ושפעות.

 Mustard – להיפטר מהדכדוך המיותר

לפעמים אנחנו מרגישים עצובים בגלל סיבה מוצדקת, אבל לפעמים הדכדוך מופיע בלי שום סיבה אמיתית. למרות שהחיים ממשיכים כרגיל והשינוי היחיד הוא מזג האוויר שבחוץ, תקופות הסתיו והחורף יכולות לגרום לנו לסוג של מצב רוח ירוד שבא והולך בלי שום טריגר.

תמצית המאסטרד היא פתרון נהדר לדכדוך החורפי חסר ההיגיון הזה; היא תעלים את אי השקט הזה ותחזיר אותנו לשיווי משקל נפשי ורגשי. שיווי המשקל הנפשי שלנו יחזק את המערכת החיסונית, מה שיאפשר לגופנו להדוף את הווירוסים שמסתובבים באוויר ולהשאיר אותנו בריאים גם כשחצי מהמשרד מתעטש ללא הפסקה.

Hornbeam  – זריקת מוטיבציה מרעננת

כולנו מכירים את זה: אנחנו קמים בבוקר בלי שום אנרגיה לצאת מהמיטה, ובקושי מצליחים לגרור את עצמנו אל מחוץ לדלת.

בארצות הברית קוראים לזה Monday blues ובצבא קוראים לזה שביזות יום א’ – וזה קורה כמעט לכולנו מדי פעם. אבל נדמה שבעונות החורפיות, כשהשמיים אפורים והגשם יורד, אנחנו קמים עם חוסר המוטיבציה הזה הרבה יותר ימים מבדרך כלל. הימים האלו הם ימים בהם אנחנו חלשים במיוחד, הן פיזית והן מנטלית. בגלל החולשה הזו, אנחנו נוטים לתפוס מחלות ממש בקלות. בכך החורף הופך למעגל בלתי נגמר של חולשה וחולי.

תמצית ה-Hornbeam מספקת לנו אנרגיות נפשיות שיעזרו לנו להקטין את כמות הימים שנקום חלשים וחסרי מוטיבציה. בהתאם, נמזער גם את כמות הימים בהם נהיה פגיעים בפני כל וירוס קטן שמוצא את דרכו אל הגוף שלנו.

התמציות שאני מציעה עבורכם

בחנות שלי תוכלו למצוא תמצית צמחי באך המיועדת למטרה החשובה כל כך של חיזוק המערכת החיסונית. בבקבוק תמצית פרחי באך לחיזוק המערכת החיסונית תמצאו תמציות לחיזוק המערכת החיסונית, הסתגלות פיזית ורגשית לשינויים (דוגמת חילופי העונות ומזג האוויר), התמודדות עם הפן הרגשי של הבעיה (מצב רוח ירוד, רחמים עצמיים, היעדר מוטיבציה) ועוד. הטיפול הוא טבעי לחלוטין ולא כולל חומרים משמרים וחומרים כימיים, והוא גם אינו כרוך בתופעות לוואי או בסכנת התמכרות.

לחלופין אתם יכולים לפנות אליי לרכישת תמצית פרחי באך בהתאמה אישית, על פי ההיסטוריה הרפואית שלכם, נסיבות החיים, התסמינים שאתם חווים בעקבות התפקוד הלקוי של המערכת החיסונית ועוד. על סמך הנתונים אני אכין עבורכם את התמצית מאפס, ואשלח לכם אותה עד הבית, עם הנחיות שימוש מפורטות.

מעוניינים להתאים פרחי באך לטיפול במערכת החיסונית? רוצים לדעת פרחי באך מחיר? אתם מוזמנים לפנות אליי לקבלת ייעוץ ראשוני.

WhatsApp
Facebook
Email
Telegram
מקרי ילדים שקרו
תוכן עניינים
עקבו אחרי בפייסבוק
לקוחות מספרים
יש לכם שאלה?
רוצים להתייעץ איתי?
שרון אזולאי